ASLAN’IN GÖZÜ BUTA’DA

ASLAN’IN GÖZÜ BUTA’DA
Galatasaray sağ bek arıyor. Martin Linnes’ten tam olarak verim alamayan, Mariano ile Şener Özbayraklı ile yolları ayırmayan Galatasaray, rotayı Belçika’ya çevirdi. Fatih Terim raporu doğrultusunda sağ bek arayışlarını sürdüren...

Galatasaray sağ bek arıyor. Martin Linnes’ten tam olarak verim alamayan, Mariano ile Şener Özbayraklı ile yolları ayırmayan Galatasaray, rotayı Belçika’ya çevirdi. Fatih Terim raporu doğrultusunda sağ bek arayışlarını sürdüren Galatasaray’da sürpriz bir isim ortaya atıldı. Galatasaray, Royal Antwerp’in sağ beki Aurelio Buta’yı kadrosuna katmak istediği iddia edildi. Premier Lig ekiplerinin de dikkatini çeken Buta için Belçika ekibinin,
5 milyon euro düzeyinde bir bonservis talep edeceği öğrenildi. Kulüple 1 yıllık sözleşmesi kaldığı için Antwerp’in, bu yaz Buta’nın satışından bonservis geliri elde etmek isteyebileceği belirtiliyor.
Aurelio Gabriel Ulineia Buta sağ bek oyuncusu, 10 Şubat 1997’de dünyaya geldi. Portekiz ve Angolu uyruklarına sahip olan Buta, futbola Benfica’da başladı. Benfica’nın alt yaş gruplarında forma giyen Buta, 2017 yılında ilk kez ülke dışına çıktı ve Belçika ekibi Royal Antwerp’e kiralandı.
2017-2018 sezonunda Belçika ekibinde 17 maça çıkan Buta, sergilediği performansla dikkat çekti. Bir sonraki sezon Antwerp, genç futbolcunun bonservisini Benfica’dan satın aldı. 20 maçta görev alan Buta, 2019-2020 sezonunda ise takımının vazgeçilmez isimleri arasına adını yazdırdı.