BEŞİKTAŞ’TA 3 YOLCU

BEŞİKTAŞ’TA  3 YOLCU
Beşiktaş'ta satış konusunda üç isim öne çıkıyor. Siyah-beyazlılar; Vida, Ljajic ile Roco'ya iyi bir teklif gelmesi halinde satacak.Teknik direktör Sergen Yalçın'ın raporu doğrultusunda hareket eden siyah-beyazlılar, yaz transfer...

Beşiktaş'ta satış konusunda üç isim öne çıkıyor. Siyah-beyazlılar; Vida, Ljajic ile Roco'ya iyi bir teklif gelmesi halinde satacak.
Teknik direktör Sergen Yalçın'ın raporu doğrultusunda hareket eden siyah-beyazlılar, yaz transfer döneminde bu 3 isme gelecek tekliflere göre ayrılığa onay verecek. Bu satışın gerçekleşmesi halinde elde edilecek gelir, yeni sezon öncesi yapılacak takviyeler ve maaşlar için kaynak olacak. Koronavirüs salgını nedeniyle mali konularda daha da sıkıntılı bir döneme giren Beşiktaş yönetimi, oyuncu satışıyla krizi azaltmayı hedefliyor.
ROCO BEKLENTİLERİ KARŞILAYAMADI
Beşiktaş'a 2018-2019 sezonunun başında gelen ve 3 yıllık imza atan Enzo Roco'nun ilk 2 yıl 1.4 milyon Euro olan maaşı, son sezonunda 1.5 milyon Euro olacak. Şilili oyuncu, şu ana kadar gösterdiği performansla beklentileri karşılayamadı.
Kartal, Torino'dan geçen sezon başında İtalyan ekibi Torino'dan 1 milyon 250 bin Euro ücretle kiraladığı Adem Ljajic'in bu sezon başında 6.5 milyon Euro ödenerek bonservisi de alınmıştı. Siyah-beyazlılara bonuslarla birlikte 3 milyon Euro civarında maaş maliyeti olan Boşnak yıldız, bu sezon performansıyla hayal kırıklığı yarattı.
Bonuslar hariç Beşiktaş'tan 3.3 milyon maaş alan Vida’dan indirim konusunda da net bir yanıt alınmış değil. Premier Lig ekipleri başta olmak üzere pek çok talibi olduğu konuşulan Vida için sezon sonunda gelen teklifler masaya yatırılacak.