KOBE BRYANT KAZASINDA İNANILMAZ DETAY

KOBE BRYANT KAZASINDA İNANILMAZ DETAY
Kobe Bryant ve 8 kişinin hayatını kaybettiği helikopter kazasının bin 700 sayfalık raporu açıklandı. Rapordaki inanılmaz detaylar dikkat çekti.26 Ocak’ta Kobe Bryant’ın da içinde bulunduğu helikopter kazasındaki pilotun;...

Kobe Bryant ve 8 kişinin hayatını kaybettiği helikopter kazasının bin 700 sayfalık raporu açıklandı. Rapordaki inanılmaz detaylar dikkat çekti.
26 Ocak’ta Kobe Bryant’ın da içinde bulunduğu helikopter kazasındaki pilotun; içinde bulundukları yoğun sis esnasında alçaldıklarını değil, yükseldiklerini sandığı ortaya çıktı.
Çarşamba günü açıklanan belgelerde pilot Ara Zobayan’ın hava trafiği kontrol ekibine telsizden 4 bin fite çıkmakta olduklarını söylediği görülüyor. Bu şekilde bulutların üzerine çıkmaya çalışan pilotun aslında helikopterin çakıldığı bölgeye yaklaştığı belirtildi.
Ulusal Ulaşım Güvenlik Kurulu tarafında yapılan açıklamada Zobayan’ın durumu yanlış saptadığını ve düşük görüş mesafesinde bunun yaşanabileceğini söyledi. Uzmanlar ayrıca pilotun çarpışmaya kısa bir süre kala rulmanını kaybettiğini söyledi.
Bin 700 sayfalık raporda uzmanlar bir sonuç belirtmedi. Yaşanan kazada Bryant, kızı Gianna ve Zobayan ile birlikte 6 kişi daha hayatını kaybetmişti. Kalkıştan 45 dakika kadar önce pilot Zobayan, hava durumunun normal olduğunu belirtmişti.