Muslera: “FATİH HOCA’YI BABA OLARAK GÖRÜYORUM”

Muslera: “FATİH HOCA’YI BABA OLARAK GÖRÜYORUM”
Galatasaray’ın başarılı kalecisi Fernando Muslera, “Fatih Terim’in yeri bende çok farklı. Onu baba gibi görüyorum” dedi. Muslera, virüs hakkında Terim’in oyuncularla görüntülü konuşarak, Türkiye’nin sağlık olanaklarından...

Galatasaray’ın başarılı kalecisi Fernando Muslera, “Fatih Terim’in yeri bende çok farklı. Onu baba gibi görüyorum” dedi. Muslera, virüs hakkında Terim’in oyuncularla görüntülü konuşarak, Türkiye’nin sağlık olanaklarından bahsetmesinin ve güvende olduklarını söylemesinin takımda bir rahatlama sağladığını da açıkladı.

Fernando Muslera, kulübün sosyal medya hesabında canlı yayına katıldı. Yayın sırasında Türkçe konuşarak taraftarlara ve Türk millerine evinde kalmaları yönünde çağrıda bulanan Muslera, takım arkadaşlarını çok özlediğini belirterek, “Evde kal çağrısına uyuyorum. Ailemle beraber İstanbul'dayız ve evden çıkmıyoruz. Sabahları evde antrenman yapıyorum. Diziler, filmler izliyorum, ailemle antrenman yapıyorum. Onlarla vakit geçiriyorum. Evimden hiç çıkmıyorum, böyle olunca özlemlerim çok oluyor. Ailemin bir kısmı burada ama bir kısmı Uruguay'da. Onları özlüyorum. Stadımızı ve taraftarımızı çok özlüyorum. Adrenalini, soyunma odasını, maçları ve takım arkadaşlarımı çok özlüyorum” dedi.

Her sene performansının üstüne koyarak gitmesini birçok etkene bağlayan Muslera, “En sevdiğim işi yapıyorum. Bu beni motive ediyor. Kalede olmak, altı pasın içinde olmak büyük önem taşıyor. Uzun yıllardır buradayım. İnişler çıkışlar da yaşadım. Her sene üzerine koymak önemli. Bunu da yaptığımı düşünüyorum. Birçok hoca ile çalıştım ama Fatih hocanın yeri ayrıdır. Onu baba gibi görüyorum. Taffarel ve Fadıl hocadan çok şey öğrendim. Bana çok artıları oldu. Takımımı, armamı, taraftarı ve camiayı seviyorum. Beni motive eden bir başka unsur da milli takım. Kulüp takımında en iyi performansı göstermelisiniz ki milli takıma çağrılmalısın. Bir de ailem. Ailem ve eşim de her zaman yanımda. Çocuklarıma çok iyi örnek olmam lazım. Bu tip unsurları bir araya getirine başarı da geliyor” şeklinde konuştu.