OMİRİLİK FELÇLİLERİ İÇİN KOŞTULAR

OMİRİLİK FELÇLİLERİ İÇİN KOŞTULAR
Omurilik felcinin tedavisine yönelik araştırmalara fon sağlamak ve bu konuda farkındalık yaratmak için tüm dünyada aynı anda koşulan Wings for Life World Run, bu sene bireysel "App Run" olarak gerçekleştirildi.Geçtiğimiz yıllarda...

Omurilik felcinin tedavisine yönelik araştırmalara fon sağlamak ve bu konuda farkındalık yaratmak için tüm dünyada aynı anda koşulan Wings for Life World Run, bu sene bireysel "App Run" olarak gerçekleştirildi.
Geçtiğimiz yıllarda İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle İzmir’de de koşulan ve Türkiye’nin en büyük iyilik koşularından biri olan Wings for Life World Run’a 104 ülkeden 77 bin 103 kişi katıldı. Etkinlikte katılımcılar, mobil uygulama sayesinde bireysel olarak ve sosyal mesafeyi koruyarak istediği yerde koşamayanlar için koşuyor.
Etkinlikte erkeklerde birincilik 69.92 kilometre ile İngiltere’den Michael Taylor’ın, kadınlarda ise 54.2 kilometre ile Rusya’dan Nina Zarina’nın oldu.
Wings for Life World Run, geride kalan 6 yılda yaklaşık 190 milyon lira toplamayı başarmıştı. Bu sene gerçekleştirilen App Run’la ise 22,5 milyon lira araştırmalar için toplanan fona dahil edildi.