UEFA Başkanı Caferin: SEYİRCİSİZ OYNAMAK, HİÇ OYNAMAMAKTAN İYİDİR

UEFA Başkanı Caferin: SEYİRCİSİZ OYNAMAK, HİÇ OYNAMAMAKTAN İYİDİR
UEFA Başkanı Aleksander Ceferin, İtalyan basınına açıklamalarda bulundu. Maçların yeniden başlamasıyla ilgili sorulara yanıt veren Ceferin, "Seyircisiz oynamak, hiç oynamamaktan daha iyidir" dedi."ÖNCELİĞİMİZ SPORCULARIN, YÖNETİCİLERİN...

UEFA Başkanı Aleksander Ceferin, İtalyan basınına açıklamalarda bulundu. Maçların yeniden başlamasıyla ilgili sorulara yanıt veren Ceferin, "Seyircisiz oynamak, hiç oynamamaktan daha iyidir" dedi.
"ÖNCELİĞİMİZ SPORCULARIN, YÖNETİCİLERİN SAĞLIĞI"
"Önceliğimiz elbette sporcuların ve yöneticilerin sağlığı. Futbola yeniden başlamamıza olanak sağlayacak durumlar var. Seyircisiz devam etmemiz gerekiyor ama önemli olan şu anda maçları oynayabilmek. Televizyondan maçları izlemek bile bu zor dönemde insanlara mutluluk verecektir. Seyircisiz oynamak, hiç oynamamaktan iyidir. Bu durumun normale döneceğine eminim."
"MAÇLAR İÇİN NET BİR FİKRE İHTİYAÇ VAR"
"Tüm planlarımız maçların yeniden başlaması üzerine yapılıyor. Herkesin hayata dönmesi gerekiyor. Yetkililer tarafından onaylanırsa antrenmanlara başlanılmasını istiyoruz. Maçlar için net bir fikir birliğine ihtiyaç olacak. Eylül-Ekim aylarında mevcut sezonları bitirmeyi sıkıntılı buluyorum. 2020/21 takvimi üzerinde ağır bir etkisi olur."
"FFP'Yİ DEVRE DIŞI BIRAKMAYACAĞIZ"
"Askıya almış olsak da FFP'yi devre dışı bırakmayacağız. Amacımız engel değil, yardım sağlamak için esnek davranacağız. Ayrıca bu süreçte kulüplere ve oyunculara sözleşmeler konusunda daha fazla esneklik sağlamalıyız."