URIEL SOB MAHSUR KALDI

URIEL SOB MAHSUR KALDI
Ülkesi Kamerun’dan Galatasaray altyapısında denenmek üzere davet edilen ve ilk olarak Antalya’ya gelen 19 yaşındaki genç futbolcu Uriel Sob, yeni tip coronavirüs (Covid-19) engeline takılınca tüm planları altüst oldu. Kısıtlamalar...

Ülkesi Kamerun’dan Galatasaray altyapısında denenmek üzere davet edilen ve ilk olarak Antalya’ya gelen 19 yaşındaki genç futbolcu Uriel Sob, yeni tip coronavirüs (Covid-19) engeline takılınca tüm planları altüst oldu. Kısıtlamalar nedeniyle ne İstanbul’a, ne ülkesine gidebilen genç futbolcu antrenmanlarını tek başına üniversite kampüsünde sürdürüyor.

Uriel Sob, ağabeyi Willy Sob’un girişimiyle Akdeniz Üniversitesi'nden Doç. Dr. Nusret Demir ve Nörolog Serkan Demir’in aracılığıyla Galatasaray Kulübü alt yapısında denenmek üzere İstanbul’a davet edildi. 13 Mart’ta Antalya’ya gelen Sob, korona virüs engeline takıldı. Uçuşların kapatılması ve Türkiye’de spor faaliyetlerinin durdurulmasının ardından Sob, Antalya’da mahsur kaldı. Hayalindeki Galatasaray’ın alt yapı antrenmanlarına katılamayan Sob yılmadı. Nusret Demir’in aracılığıyla Akdeniz Üniversitesi Sosyal Tesisleri'ne yerleşen ve ülkesinde Ziraat Mühendisliği 3. sınıf öğrencisi olan Sob, yaş kısıtlamasına da takılınca üniversitede mahsur kaldı.