3 Rus doktor camdan ‘düştü’

3 Rus doktor camdan ‘düştü’
Koronavirüs testi pozitif çıkmasına rağmen zorla çalıştırıldığını söyleyen Rus doktor şüpheli bir şekilde pencereden düştü. Rusya’da salgınından beri hastane penceresinden düşen doktor sayısı üçe çıktı. Doktorlardan...

Koronavirüs testi pozitif çıkmasına rağmen zorla çalıştırıldığını söyleyen Rus doktor şüpheli bir şekilde pencereden düştü. Rusya’da salgınından beri hastane penceresinden düşen doktor sayısı üçe çıktı. Doktorlardan ikisi öldü.

Rusya’nın batısındaki Voronezh bölgesindeki Novaya Usman kasabasında Kovid-19 testinin pozitif çıkmasına rağmen çalışması için zorlandığı belirtilen bir ambulans doktoru, hastanenin ikinci kattaki penceresinden düşerek ağır yaralandı. Böylelikle, Rusya’da salgının çıkmasının ardından hastane penceresinden şüpheli bir şekilde düşen doktor sayısı üçe çıktı. Aleksandr Shulepov isimli doktorun meslektaşları, vücudunun bir kaç bölümünde pencereden düşme sonucu kırıklar oluşan arkadaşlarının, hastanede hem hastaları tedavi edip, hem kendisinin de tedavi olduğunu bildirdi. Aleksandr Shulepov’un, 22 Nisan’da test sonucunun pozitif çıkmasının ardından, son yapılan kontrolde sonuçlarının negatif çıktığı bildirildi. Shulepov ve diğer doktor meslektaşı Aleksandr Kosyakin, sonuçlarının pozitif çıkmasından sonra da çalışmaya zorlandıkları şikayetiyle çektikleri görüntüleri sosyal medyada paylaşmıştı. Shulepov, Rusya’da Kovid-19’a yakalandıktan sonra hastane penceresinden şüpheli bir şekilde düşen üçüncü doktor oluyor.
İKİ DOKTOR ÖLMÜŞTÜ
Rusya’nın Sibirya bölgesindeki Krasnoyarsk kentinde doktor olarak çalışan Yelena Nepomnyashchaya 1 Mayıs’ta hastanenin 5. katından düşerek ölmüştü. Nepomnyashchaya’nın ise yetkililerle toplantı sırasında gelen bir öneriye karşı çıktıktan sonra düştüğü ifade edilmişti. Daha önce de başkent Moskova yakınlarındaki Zvyozdny kasabasında 24 Nisan’da Kovid-19 tedavi gören Natalya Lebedeva isimli doktorun “ kaza sonucu” öldüğü açıklanmıştı.