‘Virüs Vuhan’dan kanıt var!’

‘Virüs Vuhan’dan kanıt var!’
ABD Başkanı Donald Trump Beyaz Saray’da gazetecilerin sorularını yanıtladı. Haftalardır salgın nedeniyle Beyaz Saray’dan ayrılamadığını kaydeden Trump, “Çok yakın zamanda seyahatlerime yeniden başlıyorum. Gelecek hafta...

ABD Başkanı Donald Trump Beyaz Saray’da gazetecilerin sorularını yanıtladı. Haftalardır salgın nedeniyle Beyaz Saray’dan ayrılamadığını kaydeden Trump, “Çok yakın zamanda seyahatlerime yeniden başlıyorum. Gelecek hafta Arizona’ya gitmeyi planlıyorum.

Bu seyahati sabırsızlıkla bekliyorum. Yakın zamanda da Ohio’ya gideceğim” diye konuştu. Daha önce koronavirüse karşı vücuda dezenfektan enjekte edilmesini öneren ve hijyen ürünleri satan şirketlerle bilim insanlarını halka “Sakın denemeyin” uyarısı yapmak zorunda bırakan Trump yine tıp dünyasını hayrete düşürecek bir açıklamada bulundu: “Virüs giderse belki de bir aşıya ihtiyaç duymayız. Ama tabii aşı bulunursa bu muhteşem olur.” Bunun üzerine bir gazetecinin, “Peki bir aşı olmadan virüsün kendiliğinden gideceğini düşünüyor musunuz?” sorusuna “Bu virüs gidecek. Günün birinde tamamen aramızdan ayrılacak. Ortadan yok edilecek” diye yanıt verdi.