İslam Memiş, altın, borsa, dolar, Bitcoin yatırımcılarını uyardı: Sert dalgalanma yaşanabilir

İslam Memiş, altın, borsa, dolar, Bitcoin yatırımcılarını uyardı: Sert dalgalanma yaşanabilir
Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, yatırımcıları; altın, borsa, euro ve dövizin sert dalgalanma ihtimaline karşı uyardı. Bu hafta para piyasaları için oldukça önemli. Kısa vadeli pozisyonlardan kaçınmalı. Yurt...
Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, yatırımcıları; altın, borsa, euro ve dövizin sert dalgalanma ihtimaline karşı uyardı. 

Bu hafta para piyasaları için oldukça önemli. Kısa vadeli pozisyonlardan kaçınmalı. Yurt içi piyasalarda bugün enflasyon verisi, yurt dışında perşembe günü Euro bölgesi faiz kararı, cuma günü ABD tarım dışı istihdam verisi açıklanacak. Hepsi de önemli veriler olacak. Dolar, euro, borsa, altın, gümüş ve Bitcoin de sert dalgalanmalar bizi bekliyor.

Piyasalarda bu hafta takip edeceğim bant aralıkları şöyle: 9 bin 97 puan seviyesinden kapanış kapmıştı. Bu hafta 8 bin 900-9 bin 50 puan aralığını takip edeceğim. Aşağıda 8 bin 750 puan destek seviyesi yine durmaya devam ediyor. Daha önceki uyarılarımda 9 bin 400 puan seviyesinden çıkış yapıp altın pozisyonu alanlar iyi karar vermiş oldu.

Dolar- TL kuru

31,40 lira seviyesinden haftaya başladı. Beklentim aynı; Mart’ta 32 liraya yerleşiriz. Mart’ta 32,25 lira direncini takip edeceğim.

Eur/USD paritesi

1,0844 seviyesinde. Hedef yine aynı 1,09 seviyesi. Bu hafta 1,0750-1,09 aralığını takip edeceğim. Bu yıl hedefimiz aynı 1,12-1,15 seviyesi. Euro mu, dolar mı? Euro.

Ons altın (XAU/USD)

2 bin 81 dolar seviyesinden haftaya başladı. 2 bin 60-2 bin 90 dolar aralığını takip edeceğim. Hedefim 2 bin 350 dolar olduğundan düşüşleri alım fırsatı olarak görmeyi sürdüreceğim.

Gram altın

Serbest piyasalarda (fiziki) 2 bin 200 liraya yükseldi. Her hafta rekor tazelemeye devam ediyor. Hedef 3 bin lira olduğundan her ay yeni rekor tazelemesini normal olarak değerlendiriyorum. Her düzeltmeyi alım fırsatı olarak görmeye devam edeceğim. Bu hafta 2 bin 150- 2 bin 250 lira aralığını takip edeceğim.

Ons gümüş (XAG/USD)

23,06 seviyesinden haftaya başladı. Hedef 24 dolar seviyesi. Geri çekilmeleri alım fırsatı olarak görmeyi sürdürüyorum. Altına kıyasla rasyo nedenli oldukça düşük kaldı. Bu yıl gümüşün performansında umutlu bekleyişimi sürdürüyorum.

Gram gümüş

Hedef 25 lira seviyesi. Düşüşler alım fırsatı. Yıl içinde 32 lira öngörüm devam ediyor.

Bitcoin

63 bin dolar seviyesinin üzerinde. 55-65 bin dolar aralığını takip ediyorum. Sert geri çekilmelere hazır olmak gerek. Yükselişleri sağlıklı bulmadım. Hızlı yükselişin hızlı düzeltmesi olur."