12 yıl önce cinayet işledi: Pandemide firar eden hükümlü operasyonla yakalandı

12 yıl önce cinayet işledi: Pandemide firar eden hükümlü operasyonla yakalandı
Konak ilçesinde, 2012 yılında küfür nedeniyle 1 kişinin öldüğü ve 1'i ağır olmak üzere 3 kişinin de yaralandığı bıçaklı kavganın cinayet hükümlüsü  Turan, pandemide izinli olarak çıktığı cezaevine geri dönmedi....
Konak ilçesinde, 2012 yılında küfür nedeniyle 1 kişinin öldüğü ve 1'i ağır olmak üzere 3 kişinin de yaralandığı bıçaklı kavganın cinayet hükümlüsü  Turan, pandemide izinli olarak çıktığı cezaevine geri dönmedi. Bir süredir aranan katil polisler tarafından yakalandı. 

İbrahim Turan (58) İzmir'in Konak ilçesinde bıçaklı kavgada Metin Beyazıt'ın ölümü 3 kişinin yaralanmasına sebep oldu ve toplam 18 yıl hapis cezası aldı. Konak İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Koronavirüs tedbirleri kapsamında cezaevinden izinli olarak çıkan ve geri dönmeyerek firar eden Turan'ın, Saygı Mahallesi'nde bir evde saklandığı bilgisini aldı. Harekete geçen polis, şüphelinin kaldığı adresin etrafını sardı.

Savcılık talimatı ile eve operasyon düzenleyen polis, İbrahim Turan'ı yakalayarak gözaltına aldı. Emniyete götürülen Turan'ın buradaki işlemlerinin ardından cezaevine gönderileceği öğrenildi.

Müzikhol önünde bıçaklı saldırı

İbrahim Turan'ın 2012 yılında Gültepe Semti Gazipaşa Caddesi üzerindeki bir müzikholün önünde çocukluk arkadaşları arasında küfürleşme nedeniyle çıkan bıçaklı kavgaya karıştığı, iki grup arasında yaşanan kavgada Metin Beyazıt'ın boğazı kesilerek öldürüldüğü, 40 yaşındaki Ali Gürbüz'ün sol karın boşluğundan, Yusuf Turan'ın vücudunun 5 ayrı yerinden, Uğur Beyazıt'ın ise sağ ayağından yaralandığı olay sonrasında tutuklandığı ortaya çıktı.

50 metre sürünerek yardım istedi

İki grup arasında 12 yıl önce yaşanan bıçaklı kavgada, boğazından bıçaklanan Metin Beyazıt, olay yerinden yaklaşık 50 metre sürünerek kaçtı, bir taksici tarafından Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü ancak burada yaşamını yitirdi. Kavgada yaralanan diğer 3 kişi ise olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından ambulansla götürüldükleri hastanede tedaviye alındı.