AKOM’dan fırtına uyarısı

AKOM’dan fırtına uyarısı
İstanbul’da yarın kuvvetli fırtına ve sağanak yağmur bekleniyor. Pazar günü ise rüzgar ve yağış şehri terk edecek.İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Afet Koordinasyon Merkezi’nin (AKOM) son değerlendirmesine göre...
İstanbul’da yarın kuvvetli fırtına ve sağanak yağmur bekleniyor. Pazar günü ise rüzgar ve yağış şehri terk edecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Afet Koordinasyon Merkezi’nin (AKOM) son değerlendirmesine göre lodos bugün etkisini artıracak. Sıcaklıklar 23 derece civarında seyredecek.

Uyarıda şöyle denildi:

Lodos yönlü rüzgarın 4 Kasım cumartesi (yarın) öğle saatlerinden sonra şiddetini daha da arttırması (40-60km), akşam saatlerinden itibaren ise kısa süreli hamlelerle kuvvetli fırtına şeklinde (50-80km/s) etkili olması bekleniyor. Fırtınayla birlikte kısa süreli kuvvetli gök gürültülü sağanak yağmur geçişi yaşanması öngörülüyor.

Yarın akşam saatlerinden itibaren etkili olması beklenen fırtına ve kuvvetli sağanak yağmur nedeni ile yaşanabilecek olumsuzluklara karşı ilgili İBB ekipleri yeterli sayıda personel ve ekipman ile nöbet sistemine geçti. İstanbullular da yaşanabilecek olumsuzluklara karşı uyarıldı.

Sistemin Pazar sabah erken saatlerden itibaren bölgemizi terk edeceği havada çoğunlukla güneşli bir gökyüzünün hakim olacağı öngörülürken, sıcaklıkların 21-24 derece aralığında seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor.