AKP'li belediye başkanından Melek Mosso konseri sonrası "özür": Lütfen hakkınızı helal edin

AKP'li belediye başkanından Melek Mosso konseri sonrası "özür": Lütfen hakkınızı helal edin
Şarkıcı Melek Mosso, Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi’nin bu yıl 57’ncisini düzenlediği Uluslararası Kiraz Festivali’nde sahne aldı. Mosso burada AKP'li Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel birlikte "Bir başkadır...

Şarkıcı Melek Mosso, Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi’nin bu yıl 57’ncisini düzenlediği Uluslararası Kiraz Festivali’nde sahne aldı. Mosso burada AKP'li Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel birlikte "Bir başkadır benim memleketim" şarkısını da söyledi. Yüksel, iktidara yakın isimlerin kendisine tepki göstermesinin ardından yaptığı açıklamada özür dileyerek, "Hakkınızı helal edin" dedi.

Ünlü şarkıcı Melek Mosso, Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi’nin bu yıl 57’ncisini düzenlediği Uluslararası Kiraz Festivali’nin son gününde hayranlarıyla buluştu. Mosso, şarkılarını söylemeden önce son günlerde yaşanan tartışmalara değindi.

AKP’li belediye başkanı ile birlikte sahneye çıkan Melek Mosso özür diledi. Mosso’nun özür dilemesinin ardından konuşan AKP’li Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, ““Biz et ve kemikten yaratılmış varlıklarız. Hepimiz hata yapabiliriz, sonuçta bu insana özgü bir şey. Önemli olan nedir biliyor musunuz? Hatanızı görüp, özür dileyebilmek, büyük bir erdem. Ama daha büyük bir erdem daha var, özrü kabul edebilmek” ifadesini kullandı.

Mosso, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel birlikte "Bir başkadır benim memleketim" şarkısını da söyledi.

Yüksel'den yeni açıklama

“Kamuoyunda yer alan yanlış anlaşılmayı düzeltmek için bir açıklama yapma zaruriyetim doğmuştur.

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki, hiçbir zaman inandığım mukaddes değerlerime ve davama söz söyletmedim; söyletmeyeceği m.

Festivalimizde sahne alan Melek Mosso ile ilgili olarak, şunu net bir şekilde ifade etmek istiyorum ki, sanatçının yaptığı paylaşım ve açıklamaları asla tasvip etmedim. Etmem de!

Mosso'nun yayınladığı ilk özür açıklamasından sonra kendisiyle görüştüm. Yapılanı yanlış bulduğumu, kendisinden çok daha içten ve samimi özür bekleyen büyük bir kitle olduğunu, konseri iptal etmenin doğru olacağını ifade ettim.

Kendisi de, yaptığının hata olduğunu, bu nedenle çok üzgün olduğunu, halkın karşısına çıkıp, sahneden net bir şekilde özür dilemek istediğini; yapılacak konseri 'milletimizle kucaklaşma ve özür fırsatı' olarak gördüğünü söyledi.

Bu görüşmeden sonra; Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Türkiye Yüzyılı' vizyonunda önemle üzerinde durduğu "milletimizin birlik ve beraberlik içinde olması gerektiği" vurgusunu göz önünde bulundurarak, konseri iptal etmenin, toplumsal ayrışmayı körükleyen bir eylem olacağı, farklı polemiklere zemin hazırlayacağı düşüncesiyle etkinliğe devam etme kararı aldık.

Konser gecesi, sahne alan Mosso, ilk şarkısından sonra yüzbinlerce kişinin önünde, yaşananlardan duyduğu üzüntüyü dile getirerek özür dilemiştir.

Ayrıca bilinmesini isterim ki, özür sonrasında sahnede yaşananlar, sahne öncesindeki duygu yoğunluğunun yansımasıdır. Bundan dolayı üzdüğüm veya kırdığım teşkilat mensuplarımız varsa her birinden özür diliyorum. Lütfen hakkınızı helal edin.

Değerli Hemşehrilerim,

2 milyondan fazla misafiri ağırladığımız şehrimizde, 57. Uluslararası Tekirdağ Kiraz Festivali'nin, birlik, beraberlik ve huzur ikliminde en ufak bir olumsuzluk yaşanmadan tamamlanması en büyük tesellimizdir.”

Yüksel, kendisine gelen tepkilerin ardından Twitter hesabı üzerinden şu açıklamayı yaptı:

“Kamuoyunda yer alan yanlış anlaşılmayı düzeltmek için bir açıklama yapma zaruriyetim doğmuştur.