‘BU YÜRÜYÜŞ BİZİM İLK ADIMIMIZ’

‘BU YÜRÜYÜŞ BİZİM İLK ADIMIMIZ’
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu‘nun öncülüğünde, partinin İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu‘nun tutuklanmasına tepki olarak başlatılan Adalet Yürüyüşü’nün üzerinden 3 yıl geçti.Kılıçdaroğlu, üçüncü...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu‘nun öncülüğünde, partinin İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu‘nun tutuklanmasına tepki olarak başlatılan Adalet Yürüyüşü’nün üzerinden 3 yıl geçti.
Kılıçdaroğlu, üçüncü yıldönümünde “Kimse bu yürüyüşün bir son olduğunu düşünmesin, bu yürüyüş bizim ilk adımımızdır” ifadeleriyle yürüyüşten kesitlerin olduğu videoyu sosyal medya hesabından paylaştı.
Videoda, Kılıçdaroğlu’nun yürüyüşün başladığı günde yaptığı şu açıklamaya yer verildi:
“Çocuklarımızın geleceği için hep birlikte mücadele etmek zorundayız. Bu yürüyüşümüzün bir siyasal partiyle ilgisi yok. Bu yürüyüş kutlu bir yürüyüştür, adalet yürüyüşüdür. Adaletten ayrılmayın, herkese hoşgörülü davranın. Adalet hepimiz için, hatta sizi sevmeyenler için de önemli bir duygu. Bu duyguyu manevi dünyamızın yaşatmalıyız. Çocuklara miras olarak söyleyeceğim bu. Kul hakkı yemesinler herkese saygılı davransınlar.”
“BİZLER MUTLAKA AMA MUTLAKA ADALETİ BU ÜLKEDE TEKRAR TESİS EDECEĞİZ”
CHP’liler de üçüncü yıl dönümü dolayısıyla yürüyüşün başladığı Ankara Güvenpark’ta bir araya geldi. Grup adına basın açıklaması yapan CHP Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı, sözlerine adalet yürüyüşü sırasında vefat eden Hasan Tatlı’ya rahmet, ailesine ve partililere sabır dileyerek başladı. Akıllı, “Adalet yürüyüşü sonrası umut yeşermiştir. Ankara’da, İstanbul’da, Adana’da, Antalya’da, Mersin’de, Bolu’da, Kırşehir’de, Artvin’de ve hatta tüm Türkiye’de korku duvarları yıkılmaya başlanmıştır. Hangi görüşten, hangi kimlikten, hangi inançtan olursa olsun herkes bilmelidir ki, bizler mutlaka ama mutlaka adaleti bu ülkede tekrar tesis edeceğiz” dedi.