Erbakan'dan AKP'ye İBB için şartlı destek iddiası: Aday Göksü olsun, Sultanbeyli ya da Esenler'i bize bırakın

Erbakan'dan AKP'ye İBB için şartlı destek iddiası: Aday Göksü olsun, Sultanbeyli ya da Esenler'i bize bırakın
Yerel seçimlere az bir zaman kala partiler arası ittifak görüşmeleri hız kazandı. Cumhur İttifakı ortaklarından Yeniden Refah Partisi'nin ise İBB için AKP'ye destek için şart sunduğu iddia edildi. Gazeteci Şaban Sevinç, YRP...

Yerel seçimlere az bir zaman kala partiler arası ittifak görüşmeleri hız kazandı. Cumhur İttifakı ortaklarından Yeniden Refah Partisi'nin ise İBB için AKP'ye destek için şart sunduğu iddia edildi. Gazeteci Şaban Sevinç, YRP lideri Fatih Erbakan'ın AKP'nin İBB adaylığı için Tevfik Göksu'yu istediği ve Sultanbeyli ya da Esenler'den birinin kendi partilerine bırakılmasını talep ettiğini ileri sürdü.

Yerel seçim öncesi muhalefet cephesinde İYİ Parti 'iş birliği'ni reddederken Cumhur İttifakı'nda ise görüşmeler sürüyor.

Kulislerde AKP ve MHP'nin ortak hareket edeceği konuşulurken Yeniden Refah Partisi'nin destek için bazı şartlar öne sürdüğü ortaya çıktı.

Gazeteci Şaban Sevinç, Yeniden Refah lideri Fatih Erbakan'ın, AKP’yi desteklemek için İBB adayı'nın Tevfik Göksu olması gerektiğini ve AKP'nin kalesi olarak bilinen Sultanbeyli ya da Esenler’den birisinin kendi partilerine bırakılmasını talep ettiğini ileri sürdü.

Sevinç ayrıca, Erbakan'ın ayrıca Göksu'nun kazanması durumunda İBB’de önemli bazı pozisyonlar'ın YRP’ye verilmesini talep ettiğini de iddia etti.