‘Evde kal Türkiye rehavete kapılma!’

‘Evde kal Türkiye rehavete kapılma!’
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın ‘Vaka sayısında düşüş var’ sözleriyle açıkladığı durumu yorumlayan Bilim Kurulu üyesi Prof. Tevfik Özlü önemli uyarılarda bulundu.Çok daha titizlikle evde kalınmasına vurgu yapan...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın ‘Vaka sayısında düşüş var’ sözleriyle açıkladığı durumu yorumlayan Bilim Kurulu üyesi Prof. Tevfik Özlü önemli uyarılarda bulundu.
Çok daha titizlikle evde kalınmasına vurgu yapan Prof. Özlü, «Sakın rehavete kapılma Türkiye! Evlerinizde kalmanız etkili oluyor» ifadelerini kullandı. 
Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Özlü, “Sakın rehavete kapılma Türkiye! İyi gidiyoruz. Çektiğimiz sıkıntılar boşa değil, işe yarıyor. Evlerinizde kalmanız etkili oluyor. Çok daha titizlikle evde kalmaya devam. Geçen hafta sonu sokağa çıkmamanın etkisini bugün görüyoruz. Umarım vaka sayılarımız ve pozitiflik oranlarımız giderek düşer” değerlendirmesinde bulundu.
‘GURUR DUYUYORUM’
Özlü, «Hekimlerimiz, hemşirelerimiz,  tüm sağlık çalışanları; meslektaşlarım! Sizlerle gurur duyuyorum. Harika iş çıkarıyor, dünyaya örnek oluyorsunuz. Hastalarımızın tedavisinde çok başarılı oldunuz. Kahramanlarımızsınız. İyileşen hasta sayılarımız artıyor, yoğun bakıma ve yapay solunum cihazına ihtiyacı olan hasta sayılarımız az. Ölüm oranlarımız düşük. Türkiye, hekimleriyle, sağlık çalışanlarıyla, sağlık kurumlarıyla, sağlık sistemiyle gurur duymalı” görüşünü savundu.