Pasaport krizi yaşayan Messi, Çin'e alınmadı

Pasaport krizi yaşayan Messi, Çin'e alınmadı
Milli takımlarının Avustralya ile yapacakları dostluk maçı için hazırlık kampına katılmak üzere özel bir jetle Çin'in başkenti Pekin'e gitmek isteyen Arjantin'in ünlü futbolcuları Lionel Messi ve Angel Di Maria, yaşadıkları...

Milli takımlarının Avustralya ile yapacakları dostluk maçı için hazırlık kampına katılmak üzere özel bir jetle Çin'in başkenti Pekin'e gitmek isteyen Arjantin'in ünlü futbolcuları Lionel Messi ve Angel Di Maria, yaşadıkları pasaport ve sorununun ardından ülkeye 2 saat bekletildikten sonra giriş yapabildi.

Sosyal medyada, Messi'nin Pekin Havalimanı'nda pasaportunu sıkıca tutarken arkadaşlarıyla konuştuğu bir video paylaşıldı.

Oda TV'nin haberine göre, yerel medya, Messi'nin İspanyol pasaportunu kullanması nedeniyle sorun yaşandığını ve Arjantin pasaportunu yanında bulundurmadığını belirtti.

“Tayvan, Çin değil mi?”

Bu durumda Messi, yanlış pasaportla seyahat ettiği için Pekin Havalimanı'nda güvenlik görevlileri tarafından durduruldu. Messi’nin "Tayvan'ın Çin'in bir parçası olduğunu" düşündüğü için İspanyol pasaportunu kullandığı ifade edilirken havalimanındaki görevlilere “Tayvan, Çin değil mi?” diye sorduğu aktarıldı.

Geçici vize ile sorun çözüldü

Vize alması gerektiğini bilmeyen ve Arjantin pasaportunu yanında bulundurmayan Messi, bir süre bekletildi. Sorunun çözülmesinin ardından Messi'ye geçici bir vize verildi ve Arjantinli yıldız, yaklaşık iki saatlik bir gecikmeyle ülkeye giriş yapabildi.