RTÜK ELEŞTİRİLERE KULAK ASMADI, CEZAYA DEVAM DEDİ

RTÜK ELEŞTİRİLERE KULAK ASMADI, CEZAYA DEVAM DEDİ
Fox TV, Tele1 ve Halk Tv’ye verilen cezaların ardından RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, “RTÜK’ün yasadan kaynaklanan diğer yetkilerini de kullanmakta tereddüt etmeyeceğini bir kez daha ifade etmek isteriz” açıklamasını yaptı.Radyo...

Fox TV, Tele1 ve Halk Tv’ye verilen cezaların ardından RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, “RTÜK’ün yasadan kaynaklanan diğer yetkilerini de kullanmakta tereddüt etmeyeceğini bir kez daha ifade etmek isteriz” açıklamasını yaptı.
Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), sunucu Fatih Portakal’ın ifadeleri nedeniyle Fox TV’ye üst limitten idari yaptırım ve 3 kez program durdurma cezası vermişti. Benzer nedenlerden Halk TV ve Tele1’e de ceza uygulamıştı. Basında, aynı ihlallerin tekrarlanması durumunda RTÜK’ün lisans iptali kararı alabileceği yorumları da yapılmıştı.
Konuyla ilgili bir açıklama yapan RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, “Gerekirse yasada yer alan diğer yetkilerimizi de kullanırız. Tüm medya kuruluşlarının devlet ve milleti ayrıştırmayacak şekilde yayın yapmaları temennimizdir” dedi. Şahin yazılı açıklamasında ayrıca, devletin koronavirüsle mücadelede tüm tedbirleri zamanında aldığını söyledi.