Yunan bakan ülkesinde tepkilerin odağında: Erdoğan'ın değil cumhurbaşkanının önünde eğildim

Yunan bakan ülkesinde tepkilerin odağında: Erdoğan'ın değil cumhurbaşkanının önünde eğildim
AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Yunan mevkidaşı Sakelaropulu'ya ziyareti sırasında Dışişleri Bakanı Gerapetritis'in eğilerek verdiği selam ülkesinde büyük tepkiye yol açtı. Yunan Bakan "Erdoğan'ın...

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Yunan mevkidaşı Sakelaropulu'ya ziyareti sırasında Dışişleri Bakanı Gerapetritis'in eğilerek verdiği selam ülkesinde büyük tepkiye yol açtı. Yunan Bakan "Erdoğan'ın değil Cumhurbaşkanı'nın önünde eğildim" dedi.

Erdoğan'ın Yunanistan ziyaretinin yankıları sürüyor. Yunan basınında Erdoğan'ın ziyaretiyle ilgili temaslar ve ikili ilişkilerden ziyade Yunanistan Dışişleri Bakanı Georgios Gerapetritis'in, Erdoğanın Cumhurbaşkanlığı Merkezi'e girişi sırasında verdiği gündem oldu.

Yunan bakana tepki gösterdiler

Yunanistan Cumhurbaşkanı Katerina Sakelaropulu, binanın girişinde karşıladığı Erdoğan'la birlikte içeri girerken Dışişleri Bakanı Gerapetritis eğilerek selam verdi.

Kameralara yansıyan o anlar Yunanistan basınında tepkiyle karşılandı. Bir çok sosyal medya kullanıcısı da Yunan bakana tepki gösterdi.

ERT'ye konuşan bakan Gerapetritis ise bu hamleyi Erdoğan için değil, yanında bulunan Katerina Sakellaropoulou için yaptığını söyledi. Gerapetritis "Türkiye ile yapmaya çalıştığımız yakınlaşmaya karşı çıkan sesleri anlıyorum. (Katerina Sakellaropoulou'ya atıfta bulunarak) Devlet Başkanlarına her zaman gereken saygıyı göstereceğim" dedi.