Bafta’da En İyi Film ödülünü The Power of the Dog kazandı

Bafta’da En İyi Film ödülünü The Power of the Dog kazandı
Bafta’da En İyi Film ödülünü The Power of the Dog kazandı. Pazar akşamı düzenlenen törenle sahiplerini bulan İngiliz Film ve Televizyon Sanat Akademisi (BAFTA) ödüllerine Netflix’in kovboy filmi The Power of the Dog damgasını...

Bafta’da En İyi Film ödülünü The Power of the Dog kazandı. Pazar akşamı düzenlenen törenle sahiplerini bulan İngiliz Film ve Televizyon Sanat Akademisi (BAFTA) ödüllerine Netflix’in kovboy filmi The Power of the Dog damgasını vurdu.

Oscar’a da aday gösterilen film, Altın Küre’de de En İyi Film ödülünü kazanmıştı. En İyi Yönetmen ödülünü ise yine The Power of the Dog ile Jane Campion adlı. Filmin erkek oyuncusu Benedict Cumberbatch’ın törene Ukrayna ile dayanışma amacıyla bir rozet takarak geldiği görüldü. Cumberbatch, rozetiyle ilgili olarak, “Bu tören görselle ilgilenen bir sektöre ilişkin, bazen daha güçlü olmasa da en az kelimeler kadar güçlü olan görüntülerle ilişkili. O yüzden bu küçük bir hareket” dedi.

“BAZI HİKAYELERİN SÜPRİZ SONU VAR”
Ancak En İyi Erkek Oyuncu ödülünü Cumberbatch yerine Will Smith kazandı. En İyi Kadın Oyuncu ödülünü ise bağımsız bir yapım olan After Love filmiyle Joanna Scanlan kazandı. Scanlan, zafer konuşmasında, “Bazı hikayelerin sürpriz bir sonu var, değil mi?” dedi. En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu kategorisinde ödülü kucaklayan oyuncu Troy Kotsur ise Bafta’da ödül kazanan ilk işitme engelli isim oldu. En İyi Yardımcı Kadın oyuncu ödülünü ise Batı Yakası’nın Hikayesi (West Side Story) filmi ile Ariana DeBose kazandı.