BABEL’İ PARA BİTİRDİ

BABEL’İ PARA BİTİRDİ
Galatasaray, “Artık para için çalışmak istemiyorum” diyen Babel’e kapıyı kapattı. Bekleneni bir türlü veremeyen 33 yaşındaki futbolcunun Forbes Dergisi'ndeki röportajı başını yaktı. Fatih Terim onunla ilgili, “Hırsını...

Galatasaray, “Artık para için çalışmak istemiyorum” diyen Babel’e kapıyı kapattı. Bekleneni bir türlü veremeyen 33 yaşındaki futbolcunun Forbes Dergisi'ndeki röportajı başını yaktı. Fatih Terim onunla ilgili, “Hırsını kaybetmiş. Devam edemeyiz” kararını verdi.
Olaylar şöyle gelişti:
Ryan Babel, mayıs ayında Forbes Dergisi’ne röportaj verdi. Hollandalı futbolcu, “Ne yazık ki, ayda 100 bin 300 bin euro arası kazanabileceğiniz çok fazla iş yok. Futbolu bıraktığımda gerçekten bir çözüm bulmalıyım. Çünkü en azından şu anki hayat standartlarımı korumak istiyorum. Gayrimenkul işine döndüm. Şu anki yaşam standardımı korumam için 40-50 daire satın almam gerekli” demişti.
Babel’in, “Futbolu bıraktıktan sonra da nakit akışım büyüsün istiyorum. Böylece faturaları ödemek için her ay yeterli para hazır olur. Nihai hedefim özgür olmak. Artık para kazanmak için çalışmak zorunda olmayacak konuma gelmek istiyorum” sözleri ise Galatasaray Teknik Direktörü Terim tarafından, “Futboldaki hırsını kaybetmiş. Onunla devam edemeyiz” şeklinde yorumlandı.
Bu sözler belki de Hollandalı’nın Galatasaray kariyerini bitirdi.