Barcelona'nın Arda Güler görüşmesinin sonucu belli oldu: Fenerbahçe'ye kısmi müjde

Barcelona'nın Arda Güler görüşmesinin sonucu belli oldu: Fenerbahçe'ye kısmi müjde
Barcelona'nın sportif direktörü Deco'nun, Türkiye'de Arda Güler için gerçekleştirdiği transfer görüşmelerinin sonucu duyurulurken yapılan teklifteki kiralık formülü dikkat çekti.Fenerbahçe'nin genç yıldızı Arda Güler'in...

Barcelona'nın sportif direktörü Deco'nun, Türkiye'de Arda Güler için gerçekleştirdiği transfer görüşmelerinin sonucu duyurulurken yapılan teklifteki kiralık formülü dikkat çekti.

Fenerbahçe'nin genç yıldızı Arda Güler'in transferi konusunda gelişmeler devam ediyor.

Real Madrid, Borussia Dortmund, Ajax, Milan gibi devlerin de transfer listesinde olan Arda için Barcelona da devreye girmişti.

Türkiye'ye gelmişlerdi

Barcelona Sportif Direktörü Deco, geçtiğimiz gün Arda Güler'in transferi için Türkiye'ye geldi. Ünlü futbol adamı, 18 yaşındaki oyuncu için görüşmelerde bulundu.

Başkan da duyurmuştu

Deco'nun Türkiye'ye gelmesinin basına yansımasının ardından Barcelona Başkanı Joan Laporta, şu açıklamaları yapmıştı:

"Deco İstanbul'daydı. La Liga Yönetimi, gelecek sezonun planlamasını yaparken, Finansal Fair-play'i etkilemeden bu süreci yürütmemizi sağlıyor. Arda Güler çok yetenekli bir oyuncu ve transferi bitirmeye çalışıyoruz. Scout ekibimiz uzun zamandır Arda'yı takip ediyor."

1 yıl daha forma giyecek

Hürriyet'in BarçaTimes gazetesi'nden aktardığına göre Deco'nun, Arda Güler için Fenerbahçe'ye resmi teklifini yaptığını duyurdu.

Habere göre; Barcelona, Arda'nın bonservis ücretinin bir kısmını bu yıl, kalan büyük kısmını ise gelecek yıl ödeyecek. Bu formülle birlikte Arda Güler, 1 yıl daha Fenerbahçe'de forma giyecek.