Yılmaz Vural, "Türk hoca" arayan Fenerbahçe'ye talip

Yılmaz Vural, "Türk hoca" arayan Fenerbahçe'ye talip
Süper Ligi ikinci sırada bitiren Fenerbahçe, gelecek yıl yerli bir teknik direktörle yola devam edeceğini açıklamıştı. Seçenekler arasında pek olası görünmese de uzun yıllardır sarı lacivertli takımı çalıştırmayı istediğini...

Süper Ligi ikinci sırada bitiren Fenerbahçe, gelecek yıl yerli bir teknik direktörle yola devam edeceğini açıklamıştı. Seçenekler arasında pek olası görünmese de uzun yıllardır sarı lacivertli takımı çalıştırmayı istediğini söyleyen Yılmaz Vural da gündeme geldi.

Hürriyet'ten Muhammet Duman'a konuşan Vural, "Antrenörlük hayatıma başladığımda beri hep yanı şeyleri söylüyorum" diyerek Fenerbahçe’yi çalıştırmaktan onur duyacağını kaydetti.

Vural'ın açıklamasından satır başları şöyle:

Fenerbahçe, Türk hocayla çalışma konusunda doğru bir karar vermiş. Bu işin uzmanlığından çok insan ilişkileri çok önemli. Başkan Ali Koç da bunun farkında olduğu için “Camiayı çok iyi tanıyan birisi olsun” diyor. Tribün sosyolojisi diye bir şey var.

Fenerbahçeli ne istiyor? Fenerbahçe’nin derdi ne? Fenerbahçeliler nasıl bir takım görmek istiyor? Fenerbahçelilerin hayali ne? Bunları hisseden ve yaşayan bir insanın tabii ki uzmanlığı da varsa bu olayı dokuz bilinmeyenli bir denklem gibi sunmanın bir anlamı yok. Ben bu işin hem sosyolojik boyutunu hem de Fenerbahçe taraftarının ne istediğini bildiğim için uzmanlığımla her zaman bu göreve talip oldum. Böyle bir görev bize teklif edilmiş olsa kimseyi mahcup etmeyiz.

"Ortadan bir yaşanmışlık var"

Türkiye Ligi’nin Şenol Güneş’ten sonra en çok resmi maç yönetmiş ikinci antrenörüyüm. Avrupa eğitimim, yabancı dilim ve Avrupa kültürüm var. Türkiye’de 30 farklı takımda deneyimim var. Aranan kriter neyse eğer bunlarsa bir kriter ortada bir yaşanmışlık var. Ben de bu işi iyi yapabileceğimi düşünüyorum yani. Türkiye’de son 16 yıldan beri beğenmedikleri o Türk hocalarla başarı geldi.