Farah Zeynep Abdullah'a Venedik Film Festivali'nden büyük ödül

Farah Zeynep Abdullah'a Venedik Film Festivali'nden büyük ödül
Farah Zeynep Abdullah, İtalya Kültür Bakanlığı ve İtalya Sinema Eleştirmenleri tarafından verilen Premio Kinéo ödüllerinde En İyi Kadın Başrol Oyuncu Ödülü‘nü kazandı. 'Bergen', 'Masumlar Apartmanı', 'Unutursam...

Farah Zeynep Abdullah, İtalya Kültür Bakanlığı ve İtalya Sinema Eleştirmenleri tarafından verilen Premio Kinéo ödüllerinde En İyi Kadın Başrol Oyuncu Ödülü‘nü kazandı.

 'Bergen', 'Masumlar Apartmanı', 'Unutursam Fısılda' ve 'Öyle Bir Geçer Zaman Ki' dizileriyle tanınan oyuncu Farah Zeynep Abdullah, bu yıl 80’incisi düzenlenen Venedik Film Festivali'nin resmi yan etkinliği olan Premio Kinéo'dan ödül aldı.

Gazeteci Birsen Altuntaş'ın haberine göre, İtalya Kültür Bakanlığı ve İtalya Sinema Eleştirmenleri tarafından verilen Premio Kinéo, Abdullah‘a ödül verme gerekçesi olarak, 'Kurt Seyit ve Şura' dizisindeki performansı, 'Bergen'deki başarısı ve yakında yayınlanacak 'Bihter’ filmiyle birlikte daha da parlayacak kariyerini gösterdi. 

Kıvanç Tatlıtuğ da yine aynı dizideki rolüyle Premio Kinéo ödüllerinde En İyi Erkek Başrol Oyuncu ödülüne layık görüldü.