Sokak röportajını sakız çiğneyerek dinleyen yurttaş viral oldu

Sokak röportajını sakız çiğneyerek dinleyen yurttaş viral oldu
Emekli maaşları ve ekonomiyle ilgili konuşan bir vatandaş sokak röportajında emeklilere sitem etti. Bu sırada sakız çiğneyerek onu dinleyen ve sorulara enteresan cevaplar veren amca viral oldu.Sokak röportajında Kendine Muhabir isimli...
Emekli maaşları ve ekonomiyle ilgili konuşan bir vatandaş sokak röportajında emeklilere sitem etti. Bu sırada sakız çiğneyerek onu dinleyen ve sorulara enteresan cevaplar veren amca viral oldu.

Sokak röportajında Kendine Muhabir isimli Youtube kanalına konuşan bir vatandaş "Burada 25-30 kişi varız. Ben dahil hepimiz emekliyiz. Emekli misin? Kaç para alıyorsun?" diye çevredekilere sordu. Bir vatandaş 7500 lira derken bir diğeri ise 10 bin lira dedi. Ardından o vatandaş "Kime verdin oyunu?" diye sordu. Emekli amcadan ise "AKP'ye. Asgari ücret 11 bin lira, ev kirası 15 bin lira olursa benim ona aklım yetmedi." yanıtı geldi.

Sözlerine devam eden o vatandaş "7500'ü temmuza kadar almaya devam edeceksin, rahat ol. Bugün emekli 7500 liraya mahkum olmuş. AKP'ye oy veren... İnşallah hepsini keser de bu emekli buna oy vermez. Ben 13 bin lira alıyorum emekli olarak. Ben emekli olduğumda üç asgari ücret kadar veriyordu. Şimdi asgari ücret 17 bin, ben kaç para almam lazım? Asgari ücretin altında kaldım. Ne oldu? Bu ülkede ne zaman bu insanlar günlük yaşamayı unutur da yarını düşünürse. Eğer Atatürk'ün kıymetini bilirse, bir de çok önemlisi dinini bilirse. Önce dinimizi, Atatürk'ün değerini bileceğiz." şeklinde konuştu.