Pakistan’ı yasa boğan kazadan 2 kişi kurtuldu

Pakistan’ı yasa boğan kazadan 2 kişi kurtuldu
Pakistan Uluslararası Havayollarının (PIA) dün iniş sırasında düşen PK 8303 sefer sayılı Lahor-Karaçi uçuşunu yapan yolcu uçağında, iki kişi dışında tüm yolcu ve mürettebatın hayatını kaybettiği bildirildi. Bank of...

Pakistan Uluslararası Havayollarının (PIA) dün iniş sırasında düşen PK 8303 sefer sayılı Lahor-Karaçi uçuşunu yapan yolcu uçağında, iki kişi dışında tüm yolcu ve mürettebatın hayatını kaybettiği bildirildi. Bank of Punjab Genel Müdürü Zafer Mesud ile mühendis olduğu belirtilen Muhammed Zubeir kurtuldu. Uçakta ölen sayısını 97. Uçağın düştüğü yerleşim alanında yaşanan can kaybı ve yaralanmalara yönelik ise henüz bir açıklama yapılmadı. Bölgede arama kurtarma çalışmalarına katılan Pakistan ordusu yetkilileri, iki kişi dışında tüm mürettebat ve yolcuların öldüğü kazada, 25 binanın kısmen ya da tamamen zarar gördüğünü bildirdi.
Öte yandan görgü tanıklarının da kazayla ilgili ifadeleri ortaya çıktı. İcaz Masih, iki kere iniş deneyen uçağın ilk denemede piste sürttüğünü ifade etti. İkinci deneme için tekrar havalanan uçağın motorunun alev aldığını söyleyen Şakil Ahmed de motorundan duman çıkar halde gördüğü uçağın önce bir baz istasyonuna çarptığını daha sonra evlerin arasına düştüğünü kaydetti.
Uçaktan sağ kurtulan Zubeir de bir televizyon kanalına telefonla bağlanarak yaptığı açıklamada, “Bana pilot uçağı düşürmek için boş bir alan arıyor gibi geldi. İlk denemeden 10-15 dakika sonra uçak düştü. Her yeri ateş sardı, insanların çığlıkları duyuluyordu. Birkaç metre ileride ışığı görünce kemerimi çözüp kendimi oraya attım. Çevredekiler beni ambulansa bindirerek hastaneye götürdü” dedi.