Trump destekçilerinden skandal eylem: Ölümü canlandırdılar

Trump destekçilerinden skandal eylem: Ölümü canlandırdılar
George Floyd’un öldürülmesi sonrası başlayan ırkçılık karşıtı gösterileri protesto eden ABD Başkanı Donald Trump’ın destekçileri skandal bir eyleme imza attı ve Floyd’un öldürülme anını yeniden canlandırdı. New...

George Floyd’un öldürülmesi sonrası başlayan ırkçılık karşıtı gösterileri protesto eden ABD Başkanı Donald Trump’ın destekçileri skandal bir eyleme imza attı ve Floyd’un öldürülme anını yeniden canlandırdı. New Jersey’de toplanan bir grup, Floyd’un ölüme gittiği anları yeniden canlandırdı. Polis memurunun Floyd’a yaptığı gibi yerde yatan bir kişinin boğazına diziyle baskı uygulayan kişi, bölgeden geçen protestocular aleyhine sloganlar attı.
Diziyle baskı uygulayan kişinin bir Amerikan lojistik şirketi çalışanı olduğu öne sürülürken, şirketten yapılan açıklamada, “Böyle saldırgan bir tutumu tolere etmemiz mümkün değil. Her zaman eşitlik ve adaleti destekliyoruz. Söz konusu kişinin işine son verilmiştir” denildi.
POLİSE UZAKLAŞTIRMA
Öte yandan grup içinde New Jersey Polis Departmanı mensubu bir memurun da bulunduğu öğrenildi. Durumun kendilerine bildirilmesi sonrası harekete geçen yetkililer, adı açıklanmayan memur hakkında soruşturma başlatıldığını ve tüm görevlerinden uzaklaştırıldığını duyurdu.