Trump: Yerli teröristler, çirkin anarşistler

Trump: Yerli teröristler, çirkin anarşistler
ABD Başkanı Donald Trump, Washington eyaletine bağlı Seattle kentindeki göstericilerin belediye ve meclis binalarını işgal etmesine, “Seattle, iç teröristlerin egemenliğine geçti” ifadesiyle tepki gösterdi.Siyahi George Floyd’un...

ABD Başkanı Donald Trump, Washington eyaletine bağlı Seattle kentindeki göstericilerin belediye ve meclis binalarını işgal etmesine, “Seattle, iç teröristlerin egemenliğine geçti” ifadesiyle tepki gösterdi.
Siyahi George Floyd’un polis şiddetiyle öldürülmesinin ardından Seattle’da düzenlenen gösterilerde, bir grup göstericinin belediye binasını işgal etmesi ve meclis binasına “Seattle Otonom Bölgesi” tabelası asmasının ardından, Trump olaylara Twitter’dan tepki gösterdi.


MÜDAHALE SİNYALİ VERDİ


Washington Valisi Demokrat Jay Inslee ve Seattle Belediye Başkanı Demokrat Jenny Durkan’a tepki gösteren Trump, “Şehrinizi geri alın. Almazsanız, ben alırım. Bu bir oyun değil. Bu çirkin anarşistler acilen durdurulmalı. Hızlı hareket edin” ifadelerini kullandı. Trump, “Radikal solcu Demokratlar tarafından yönetilen Seattle, iç teröristlerin egemenliğine geçti. Kanun ve nizam!” diye konuştu.