Yunanistan’dan sınıra 200 km’lik bariyer

Yunanistan’dan sınıra 200 km’lik bariyer
Türkiye’den yeni bir sığınmacı akınına karşı önlemlerini artıran Yunanistan hükümeti sınır hattı olan Meriç Nehri’nin Yunanistan tarafına toplam 208 kilometrelik bir bariyer kurmaya hazırlanıyor.Yunanistan hükümeti,...

Türkiye’den yeni bir sığınmacı akınına karşı önlemlerini artıran Yunanistan hükümeti sınır hattı olan Meriç Nehri’nin Yunanistan tarafına toplam 208 kilometrelik bir bariyer kurmaya hazırlanıyor.
Yunanistan hükümeti, Türkiye-Yunanistan sınırını oluşturan Meriç Nehri’nin kendi tarafındaki bariyerleri genişletme kararı aldı. Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, Ankara’dan gelen ‘binlerce göçmenin Avrupa’ya geçmeyi yeniden deneyebileceğine’ ilişkin ifadeleri hatırlatarak, “Egemenliğimizi korumak için gerekli olduğunu düşündüğümüz tüm önlemleri alıyoruz” diye konuştu.
Atina, Meriç Nehri’nin farklı noktalarında yaklaşık 26 kilometrelik bir çit kuruyor. Yunan basınının konuyla ilgili haberlerinde, Atina’nın toplam 208 kilometrelik bir bariyer oluşturmayı planladığı aktarılıyor.