Ardahan'da veliler isyan etti: "Okullar açılalı 2 hafta oldu, öğretmen yok"

Ardahan'da veliler isyan etti: "Okullar açılalı 2 hafta oldu, öğretmen yok"
Ardahan'ın Göle ilçesindeki Şehit Jandarma Er Şerafettin Özdağ İlköğretim Okulu'nda öğretmen bulunmaması velilerin tepkisine neden oldu. Okulların açılmasının üzerinden 2 hafta geçmesine rağmen öğretmen atanmamasına isyan...

Ardahan'ın Göle ilçesindeki Şehit Jandarma Er Şerafettin Özdağ İlköğretim Okulu'nda öğretmen bulunmaması velilerin tepkisine neden oldu. Okulların açılmasının üzerinden 2 hafta geçmesine rağmen öğretmen atanmamasına isyan eden veliler, çocuklar okula gelmesin diye anonsların yapıldığını belirtti.

Haberler.com'da yer alan habere göre; okullar açılalı 2 hafta oldu ancak Ardahan'ın Göle ilçesine bağlı Köprülü beldesinde Şehit Jandarma Er Şerafettin Özdağ İlköğretim Okulu'nda öğretmen bulunmuyor. Belde halkı yetkililere seslenerek duruma isyan etti.

İlköğretim birinci sınıftan dördüncü sınıfa kadar okuyan çocuklar için okulda öğretmen olmadığını belirten veliler, seslerini duyurmak istiyor. Çocuklar okula gelmesin diye anonsların yapıldığını söyleyen bir veli, "Ne kadar acı değil mi? İlk duyduğumda bir baba olarak hissettiğim duygunun tarifi yok" dedi.

MEB'e, bölgedeki yöneticilere ve siyasilere seslenen veliler, bir an önce gerekenin yapılması yönünde çağrıda bulundu.