Mansur Yavaş'tan emeklilere: Sizi en çok ihtiyacınız olan dönemde yalnız bırakmayacağız

Mansur Yavaş'tan emeklilere: Sizi en çok ihtiyacınız olan dönemde yalnız bırakmayacağız
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, SSK ve Bağ-Kur emeklilerine yapılan ilave yüzde 5'lik zammın yetersiz kalması sonucu açlık sınırının altında kalan emeklilere nakdi, et ve doğal gaz desteğine devam edeceklerini...
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, SSK ve Bağ-Kur emeklilerine yapılan ilave yüzde 5'lik zammın yetersiz kalması sonucu açlık sınırının altında kalan emeklilere nakdi, et ve doğal gaz desteğine devam edeceklerini duyurdu.

Emekliye yapılan ek zam yüzde 5'lik zam oranından sonra Ankara'da yaşayan emeklilere destek vermeye devam edeceklerini ifade eden Mansur Yavaş, Açlık sınırının altında maaş alan ve sosyal yardım alma hakkı olan emeklilerimize verdiğimiz aylık 1000 TL desteği sürdüreceğiz. Ayrıca her ay 400 TL et desteği ve kış aylarında aylık 500 TL doğal gaz desteğiyle yanınızda olacağız” dedi.

Geçtiğimiz günlerde emeklilere destek ödemelerinin beşincisini gerçekleştiren Ankara Büyükşehir Belediyesi, yeni düzenlemenin ardından birçok emeklinin maaşının 10 bin TL olması ve açlık sınırı olan 14 bin TL’nin altında kalması nedeniyle sosyal belediyecilik anlayışı gereği desteklerini sürdürme kararı aldı.

"Sizi en çok ihtiyacınız olan dönemde yalnız bırakmayacağız"

Bugüne kadar 22 bin 567 emekliye toplamda 5 bin liralık destek ödemesinde bulunan Ankara Büyükşehir Belediyesi, ayrıca her ay 400 TL et desteği ve 500 TL de doğal gaz desteğini Başkent Kartlarına yatırdı.

Bundan sonra da desteklerin devam edeceğini Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, sosyal medya hesaplarından şu sözlerle duyurdu:

“Değerli emeklilerimiz, sizi en çok ihtiyacınız olan dönemde yalnız bırakmayacağız. Açlık sınırının altında maaş alan ve sosyal yardım alma hakkı olan emeklilerimize verdiğimiz aylık 1000 TL desteği sürdüreceğiz. Ayrıca her ay 400 TL et desteği ve kış aylarında aylık 500 TL doğal gaz desteğiyle yanınızda olacağız.”