Taslak henüz Erdoğan'a sunulmadı: Vergi paketi taslağından bazı maddelerin çıkarılmadığı iddia ediliyor

Taslak henüz Erdoğan'a sunulmadı: Vergi paketi taslağından bazı maddelerin çıkarılmadığı iddia ediliyor
Yeni vergi paketi taslağından bazı maddelerin çıkarılmadığını iddia eden Erdal Sağlam, bazı maddelerin çıkarılması yönünde Erdoğan'ın bir talimat vermediğini söyledi.

10haber yazarı Erdal Sağlam, vergi paketinin henüz Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunulmadığını belirterek, "Yani Cumhurbaşkanı tarafından paketten bazı maddelerin çıkarılması yönünde bir talimat verilmediği anlaşılıyor" dedi.

Pakette yer alan 10 maddenin çıkarıldığına ilişkin haberlere değinen Sağlam, yazısında şunları söyledi: "Haberde önce Cumhurbaşkanı tarafından çıkarıldığı belirtilirken daha sonra öznesi belli olmayan biçimde “çıkarıldı” denerek aynı haber yayımına devam etti. Ankara’da, özellikle ekonomi bürokrasisinde yaptığımız araştırmada paketten çıkarıldığı belirtilen maddeler konusunda bir bilgiye ulaşamadık. Ayrıca paketin Bakanlık tarafından hazırlanan son metninin henüz Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a sunulmadığını da öğrendik. Yani Cumhurbaşkanı tarafından paketten bazı maddelerin çıkarılması yönünde bir talimat verilmediği anlaşılıyor. Aldığımız bilgilere göre paketin son şeklinin haftanın ilk günlerinde Erdoğan’a sunulması, ardından da hafta sonuna kadar TBMM’ye getirilmesi planlanıyor

Peki, Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan bürokrasiye bazı maddelerin çıkarılması konusunda herhangi bir talimat gönderilmediyse bu haberin kaynağı neresidir diye baktığımızda; yine iş dünyasıyla sıkı ilişkide olan AKP yöneticilerinin devrede olma ihtimalinin yüksek olduğunu gördük. Kesin söyleyemesem de, paketi sızdıran parti yöneticilerinin bu kez de kritik maddelerin çıkarılacağı yönünde enformasyon yayma ihtimali bir hayli yüksek görünüyor ."