Toplu iftar, cemaatle teravih, umre yok

Toplu iftar, cemaatle teravih, umre yok
HAMANEY: İBADETLERİNİZİEVDE YAPINSalgın sebebiyle yaklaşık 5 bin kişinin hayatını kaybettiği İran’da, dini lider Ayetullah Hamaney ülkede Ramazan ayı boyunca camilerdeki toplu ibadet yasağının devam edeceğini, vatandaşların...

HAMANEY: İBADETLERİNİZİ
EVDE YAPIN
Salgın sebebiyle yaklaşık 5 bin kişinin hayatını kaybettiği İran’da, dini lider Ayetullah Hamaney ülkede Ramazan ayı boyunca camilerdeki toplu ibadet yasağının devam edeceğini, vatandaşların evlerinde namaz kılmalarını istedi.
KABE TOPLU İBADETLERE KAPALI
Suudi Arabistan’da Kabe’de toplu ibadetler durdurulurken, umre ziyaretleri de geçici süreliğine askıya alındı. Suudi Arabistan Baş Müftüsü Abdülaziz Al Şeyh Ramazan ayında da Kabe’deki toplu ibadet yasağının süreceğini ve teravih namazlarının iptal edildiğini duyurdu.
ASYA ÜLKELERİNDE İBADETLER
DEVAM EDİYOR
Sokağa çıkma yasağı bulunmayan Pakistan, Endonezya ve Malezya gibi kalabalık Asya ülkelerinde toplu ibadetler devam ederken, namazlar esnasında sosyal mesafe gözetiliyor.
SURİYE’DE HURMA YERİNE MASKE ALINIYOR
Suriye’nin başkenti Şam’da kuruyemiş, hurma, zeytin ve diğer iftarlık alışverişlerinin yerini eldiven ve maske gibi hijyen ve koruyucu ürünler almış durumda.