ADİL YARDIM İÇİN BELEDİYE ŞART

ADİL YARDIM İÇİN BELEDİYE ŞART
Konsensus Araştırma ve Danışmanlık Şirketi 9 Mart -2 Nisan 2020 tarihleri arasında 1500 kişi ile görüşerek kamuoyu araştırması yaptı. 81 ilde gerçekleştirilen araştırmada performansı beğenilen liderler arasında Sağlık...

Konsensus Araştırma ve Danışmanlık Şirketi 9 Mart -2 Nisan 2020 tarihleri arasında 1500 kişi ile görüşerek kamuoyu araştırması yaptı. 81 ilde gerçekleştirilen araştırmada performansı beğenilen liderler arasında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yüzde 48 beğenilme oranıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı da geçerek birinci sırada yer aldı. Erdoğan ankette yüzde 47.8 oy aldı. Liderler arasında 3 ve 4. sırayı CHP’li belediye başkanları aldı. 3. sırada yüzde 43 ile İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu yer alırken 4. sıraya ise yüzde 41.4 ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş yerleşti. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yüzde 38.7 ile 5 sırada yer aldı. Soylu önceki araştırmaya göre beğenilme oranını 5 puan artırmış oldu. Gaziantep Belediyesi de ‘Zimem defteri’ adıyla aynı kampanyayı başladı.

İzmir Belediye Başkanından işçilere 1 Mayıs baklavası
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, koronavirüs salgınından dolayı sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı 1 Mayıs İşçi Bayramı’nda asfaltlama çalışması yapan belediyeye bağlı İZBETON şirketi işçilerini ziyaret etti. İşçilere baklava ikram eden Soyer, “Gece saat 23.00. Üzerinde durduğumuz asfalt 160 derece sıcaklıkta. İnanılmaz zor bir iş. Büyük alın teri döküyorlar, büyük emek veriyorlar. Hepsine minnettarız” dedi.

Seçer kira almayacak
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, koronavirüs salgını nedeniyle zorunlu olmayan harcamaları durdurduklarını, ancak zorunlu alan olarak gördükleri tarım desteklerinde bir azalma olmayacağını söyledi. Seçer, kiracılarla ilgili de çalışma yaptıklarını kaydederek, “Birçok kiracımızdan ya kira almayacağız ya da 3 ay süreli erteleyeceğiz. Bizimle ticari ilişkisi olan ya da bazı vergi, harç, fatura ödemesi olan yurttaşlara bir dizi kolaylık getiriyoruz” dedi.