Erdoğan Adıyaman'da seçim turuna başladı: Menzil tarikatının önde gelenleriyle buluştu

Erdoğan Adıyaman'da seçim turuna başladı: Menzil tarikatının önde gelenleriyle buluştu
Adıyaman'da yerel seçimlere ilişkin temaslarda bulunan AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ölen Menzil tarikatının lideri Abdülbaki Elhüseyni'nin torunlarından Muhammed Rağıp Elhüseyni ile görüştü.Yerel seçime sayılı...
Adıyaman'da yerel seçimlere ilişkin temaslarda bulunan AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ölen Menzil tarikatının lideri Abdülbaki Elhüseyni'nin torunlarından Muhammed Rağıp Elhüseyni ile görüştü.

Yerel seçime sayılı günler kala AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çalışmalarını hızlandırdı.

Şanlıurfa'nın ardından bugün Adıyaman'da programına devam eden Erdoğan burada yerel seçimlerde yarışacak adaylarını tanıttı.

Aday tanıtımında yaptığı konuşmada muhalefeti hedef alan Erdoğan "Biz kendimizle yarışırız. Muhalefet gibi laf üstüne laf koymanın derdinde değiliz" dedi.

Erdoğan'dan 'Menzil' mesaisi

Cumhuriyet'in aktardığı Erdoğan, konuşmasının ardından koruma ordusuyla Adıyaman'da temaslarına devam ederek, Adıyaman'da adeta özerk yönetim kuran Menzil tarikatının ileri gelenleriyle de görüştü.

Samimi anlar dikkatlerden kaçmadı

Ölen Menzil şeyhi Abdülbaki Elhüseyni'nin torunlarından Muhammed Rağıp Elhüseyni, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda abisi Muhammet Yakup Elhüseyni'nin Erdoğan'la tokalaştığı fotoğrafı paylaştı. Devlet kadrolarında hızla örgütlenen Menzil tarikatı aynı zamanda sıkı bir Cumhur ittifakı destekçisi.

Muhammed Rağıp Elhüseyni ve Muhammet Yakup Elhüseyni Menzil tarikatında miras kavgasına giren kardeşlerden en büyüğü olan Muhammet Saki Elhüseyni'nin oğlu