Ağırel hakkında yeni soruşturma

Ağırel hakkında yeni soruşturma
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ve AKP’li İsmail Kahraman’ın tutuklu gazeteci Murat Ağırel’in kitabı Sarmal’da kendilerine hakaret ettikleri gerekçesiyle...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ve AKP’li İsmail Kahraman’ın tutuklu gazeteci Murat Ağırel’in kitabı Sarmal’da kendilerine hakaret ettikleri gerekçesiyle şikayet başvurusunda bulunduklarını açıkladı.
Halk TV’de Ayşenur Arslan ile Medya Mahallesi’ne konuk olan tutuklu gazeteci Ağırel’in avukatı Celal Ülgen, kitapta yer alan ‘Pelikan Vakfı’nın kurulmasıyla ilgili iddialar nedeniyle şikayette bulunulduğunu belirtti ve ekledi:
“Murat Ağırel cezaevinden eşini arıyor ve bugün benim ifademi almaya kalktılar, ben de avukatlarım olmadan ifade veremem dedim. Gerekçesi; Bilal Erdoğan, Berat Albayrak, İsmail Kahraman, kitabın (Sarmal) çeşitli sayfalarında bize hakaret etmişler diyerek şikayette bulunmuşlar.23 Nisan 2020 tarihinde vermişler. 4 Haziran tarihinde o sayfalarda neler söylendiğini savcıya bildirmişler. Savcı sayfaları okumadan soruşturma açmış.”