Ayşe Ateş'ten MHP'li vekil hakkında çarpıcı iddia: 'Tetikçiyi babasının evinde mi sakladılar?'

Ayşe Ateş'ten MHP'li vekil hakkında çarpıcı iddia: 'Tetikçiyi babasının evinde mi sakladılar?'
Ankara'da öldürülen Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş, cinayete ilişkin dikkat çeken suçlamalarda bulundu. Ayşe Ateş, tetikçi Eray Özyağcı'nın da Bolu'da MHP'li vekilin baba evinde saklandığı şüphesini anlattı.

Ankara’da 30 Aralık 2022'de silahlı saldırıda öldürülen Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş, şüphelilerden MHP'li eski vekil Olcay Kılavuz'un MHP’deki danışmanlık görevinden alınmasının ardından çarpıcı bir iddia ortaya attı.


HalkTV yayınına telefonla bağlanan Ayşe Ateş, Olcay Kılavuz'un tetikçiyi Ankara'dan çıkaran sanığı evinde sakladığının ortaya çıkmasını hatırlattı. Ateş, tetikçi Eray Özyağcı'nın da Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım'a ait makam aracı ile Bolu'ya götürüldüğünü söyledi.


Tetikçinin halihazırda MHP Bolu Milletvekili olan İsmail Akgül'ün babasının evinde saklandığını öne süren Ayşe Ateş şöyle devam etti:

"Çok kuvvetli şüphelerim var. Kesin yüzde 100 diyemem ancak yoğun bir şüphem var. Çünkü deliller mevcut. İsmail Akgül kimdir önce onunla başlamak istiyorum. İsmail Akgül, Olcay Kılavuz'un Ülkü Ocakları Genel Başkanı olduğu dönemde Bolu'da ocak başkanı.

"Mükafat olarak milletvekilliği mi verildi?"

Sinan öldürüldüğünde ise bir görevi yok. Burada izah bekleyen sorular şunlar. Neden Ali'nin Veli'nin değil de MHP Milletvekili İsmail Akgül'ün baba evi aranmıştır. Babası Mehmet Akgül'e ait araç neden Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne getirilmiş ve parmak izi incelemesi yapılmıştır. Acaba tetikçi Eray Özyağcı'nın Bolu'da saklandığı saatlerde acaba burada mı himaye ettiler?

Bu şekilde de İsmail Akgül bu siyasi cinayete bulaştı ve bunun karşılığında mükafat olarak milletvekilliği mi verildi? Benim sorduğum sorular bunlar.

Devlet Bahçeli, suikastın ardından tetikçiyi Ankara'dan çıkardığı öne sürülen Tolgahan Demirbaş’ın yakalandığı polis baskını sırasında yanında olduğu ve zaman zaman kullandığı evde sakladığı ortaya çıkan Olcay Kılavuz'u, Sinan Ateş suikastına dair açıklamaları nedeniyle dün danışmanlık görevinden almıştı.