Bakan Yerlikaya'dan gündüz kuşağı çıkışı: O yayınlardan hoşlanmıyorum, suçu aydınlatmak İçişleri Bakanlığı’nın işi!

Bakan Yerlikaya'dan gündüz kuşağı çıkışı: O yayınlardan hoşlanmıyorum, suçu aydınlatmak İçişleri Bakanlığı’nın işi!
İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, televizyonların gündüz kuşağında şiddete meyilli ve kriminal konuların ele alınmasından hoşlanmadığını belirterek, "Bu yayınlarda etik değerlerden sapmalar var” dedi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, bakanlıktaki Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi'nde (GAMER) gerçekleştirilen "Ankara 365 Medya Buluşmaları" toplantısında, basın kuruluşlarının Ankara temsilcileriyle bir araya geldi.

Sözcü’den Saygı Öztürk’ün aktardığına göre, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, bazı televizyonların gündüz kuşağındaki programların sorulması üzerine, “Hiç kusura bakmasınlar o yayınlardan hoşlanmıyorum” dedi.

Yerlikaya, “Bu yayınlarda etik değerlerden sapmalar var. Bazı şeylerin herkesin ortasında konuşmamızın ne anlamı var yani. Bunun Basın-yayın özgürlüğüyle ne alakası var. Suçu aydınlatmak İçişleri Bakanlığı’nın işi. Adaletin tecelli etmesi Adalet Bakanlığı’nın işi. Bizim adımıza kararları mahkemelerimiz veriyor. TV’lerdeki o tür yayınları ben kabul etmiyorum, onlar, değer sapması” ifadelerini kullandı.