Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Serkan Gür görevden alındı

Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Serkan Gür görevden alındı
Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Serkan Gür, Gaziantep’ten çadır satın alınarak Bursa’ya götürüldüğü ve çadırların üzerine Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) logosu basıldığı iddiaları sonrası görevden alındı. Karar...

Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Serkan Gür, Gaziantep’ten çadır satın alınarak Bursa’ya götürüldüğü ve çadırların üzerine Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) logosu basıldığı iddiaları sonrası görevden alındı. Karar Resmi Gazete’de yayımlandı.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 18 Şubat’ta Bursa Ömer Halisdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde depremzedelere çadır üretmek için atölyeler kurulduğunu, metal aksamların okuldaki atölyelerde üretildiğini, kumaş malzemesinin ise Osmangazi Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin atölyesinde dikildiğini söylemişti.

Mahmut Özer, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) standartlarında üretilen 410 afet çadırın, tırlara yüklenerek 22 Şubat’ta Bursa’dan deprem bölgesine gönderildiğini açıklamıştı.

Eğitim İş Sendikası Bursa Şube Başkanı Yeliz Toy ise 7 Mart’ta basın toplantısı düzenleyerek Milli Eğitim Bakanlığı’nı “halka açıkça yalan söylemekle” suçlamıştı.