‘CEZA VERMEK İÇİN BEKLİYORLAR’

‘CEZA VERMEK İÇİN BEKLİYORLAR’
Dün gerçekleştirilmek istenen 1 Mayıs yürüyüşü esnasında DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu’nun da aralarında bulunduğu 25 sendikacı gözaltına alındı. DİSK’in Beşiktaş’taki binası önünde yer alan TİP milletvekili...

Dün gerçekleştirilmek istenen 1 Mayıs yürüyüşü esnasında DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu’nun da aralarında bulunduğu 25 sendikacı gözaltına alındı. DİSK’in Beşiktaş’taki binası önünde yer alan TİP milletvekili Barış Atay, İsmail Küçükkaya’nın FOX TV’deki Çalar Saat programına bağlandı.
FOX TV muhabirine konuşan Atay, gözaltı kararına tepki göstererek “Bu faşizmdir” dedi. Ardından Küçükkaya, “Ben de alın teri ile çalışan bir işçiyim. Bu bayramı kutlamak istiyorum, bu ülke hepimizin. ‘Faşizm’ falan dedi, ben onlara katılmıyorum. Biz demokratik bir ülkeyiz ve demokrasiye sahip çıkıyoruz. Faşizm. Ben bu tanımlamaları reddediyorum. Bakın şu kelimeyi kullanmayın. Neden biliyor musun? FOX’a ceza vermek için böyle bekliyorlar. FOX Türkiye’nin nefes alma kanalı. Burayı da korumak istiyorum” ifadelerini kullandı.