CHP’li başkanlar oylarını arttırdı

CHP’li başkanlar oylarını arttırdı
Avrasya Araştırma Şirketi dünyayı etkisi altına alan koronavirüs pandemisinin toplumsal, ekonomik ve siyasi etkilerini araştırdı. Sonuçlara göre oylarını en çok artıran isim, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş...

Avrasya Araştırma Şirketi dünyayı etkisi altına alan koronavirüs pandemisinin toplumsal, ekonomik ve siyasi etkilerini araştırdı. Sonuçlara göre oylarını en çok artıran isim, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş oldu.
Avrasya Kamuoyu ve Araştırma Şirketi Başkanı Kemal Özkiraz tarafından açıklanan sonuçlarda, ABB Başkanı Mansur Yavaş, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğu oylarını en çok artıran başkanlar olarak öne çıktı.
Araştırmaya göre; 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde yüzde 50,93 oy alarak Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na seçilen Mansur Yavaş, 29 Nisan 2020 tarihi itibarıyla oyunu yüzde 58,97’ye yükseltti ve büyükşehir belediye başkanları arasında yüzde 8,04’le oyunu en fazla artıran belediye başkanı oldu.
Yavaş’ı yüzde 7,05’lik oy artışıyla Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek izledi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ise yüzde 31 Mart 2019’da 48,8 olan oy oranını yüzde 55,82’ye yükseltti. İmamoğlu’nun oylarında araştırmaya göre yüzde 7,01’lik bir artış gözlendi. Adana’da Zeydan Karalar, oylarında yüzde 5.17’lik artış yaşarken, Aydın’da ise Özlem Çerçioğlu, yüzde 5,01’lik artışla oylarını yüzde 58,95’e çıkarmış durumda…