Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ülkemizin son 21 yılı, Cumhuriyet döneminin en parlak dönemidir

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ülkemizin son 21 yılı, Cumhuriyet döneminin en parlak dönemidir
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sivas Mitingi'nde konuştu. CHP Genel Başkanı Özgür Özel'i hedef alan Erdoğan, "Ya bir skandala imza atıyor ya da topluma alenen hakaret ediyor" dedi.AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,...
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sivas Mitingi'nde konuştu. CHP Genel Başkanı Özgür Özel'i hedef alan Erdoğan, "Ya bir skandala imza atıyor ya da topluma alenen hakaret ediyor" dedi.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tarihi Kent Meydanı'nda düzenlenen Sivas Mitingi'nde konuştu. Erdoğan, mitinge katılımın 75 bin olduğunu açıkladı. Türkiye'nin, son 21 yılda cumhuriyet döneminin en parlak dönemini yaşadığını iddia eden Erdoğan, "Eser ve hizmet siyasetiyle ülkemizi büyütürken, şehirlerimizin çehresini değiştiren yatırımlara imza attık" diye konuştu.

Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde:

"Her alanda, vatandaşlarımızı yatırımıyla, tasarımıyla, üretimiyle, ihracatıyla destekleyerek, ülkemizi kesintisiz büyütüyor ve insanımızın özgüvenini artırıyoruz. Türkiye yüzyılına giden yolun önce kendi insanımıza inanmaktan, güvenmekten, onunla gönül ve elbirliği yapmaktan geçtiğine inanıyoruz.

Bu ülkenin en büyük sermayesi insanıdır. Binlerce yıllık tarihimiz boyunca ne zaman bu anlayışı kalbimizde yaşattıysak cihana hükmettik. Ne zaman aramıza ayrılığı soktuysak, ne zaman her birimiz kendi benlik davamıza kapıldıysak işte o zaman başımıza gelmeyen felaket kalmadı.

"Devrik Genel Başkan Bay Kemal ile pek anlaşamazdık"

Devrik Genel Başkan Bay Kemal ile pek anlaşamaz hatta sık sık karşı karşıya gelirdik. Yürüyen merdivene ters binse de, aday olduğu seçimlerde kendine oy veremese de, Konya'yı, Çorum'u ayrı birer ülke zannetse de Kuzey Kıbrıs'taki Maraş'ın adını daha önce hiç duymamış olsa da yani siyasi hayatı boyunca bizi ve milletimizi pek çok kez güldürmüş olsa da yine de Bay Kemal'in kendine has bir tarzı, söylemi, siyaset yapma usulü vardı. Öyle mi?

13 kez ne yaptı? Bay Bay Bay Kemal... CHP'nin yeni genel başkanı ise her açıdan tam bir hayal kırıklığı oldu. Daha önce bağırıp çağırarak oynadığı orta oyunlarını hiç takip etmediğimiz için çapı, kalibresi bu konuda pek bir fikir sahibi değildik. Projektörler bu kişinin üzerine çevrilince ortaya çıkan utanç verici görüntü sadece CHP'li vatandaşlarımızı değil, inanın bizi de üzdü. Bu kadarını biz de beklemiyorduk. Oturduğu koltuğa bu derece yakışmayacağını muhtemelen onu oraya getirenler bile tahmin etmiyordu.

Özgür Özel'i de hedef aldı

Bu acemi genel başkan her ağzını açtığında ya bir gaf yapıyor, ya bir skandala imza atıyor ya da topluma alenen hakaret ediyor. Siyasi kifayetsizliğini örtmek için de sürekli insanımızı kışkırtıyor. Şimdi de çıkmış bedelli askerlik yapanlar bize oy vermesin, istemiyoruz demiş. Anlaşılan makamını borçlu olduğu ağababaları kulağını çekmiş olmalı ki, daha sonra kendince bu patavatsızlığını düzeltmeye çalıştı. Her gencimizin sahip olduğu bir hakkı kullandığı böyle sakil bir şekilde hedef almak patavatsızlıktan öte bir zihniyet bozukluğunun işaretidir.

Ramazan'da tutacağınız oruçların ve eda edeceğiniz ibadetlerin şimdiden kabul olmasını diliyorum. Rabbim bizlere, Ramazan'ın bayramı gelmeden 31 Mart'ta milli irade bayramına da beraberce erişmeyi nasip etsin. Bunun için rahmet ve bereket ayı olan Ramazan'ı gündüzüyle ve gecesiyle çok iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Sivaslı kardeşlerimin bu hususta tüm Türkiye'ye örnek olacağına inanıyorum.

"Ülkemizin son 21 yılı, Cumhuriyet döneminin en parlak dönemidir"

Gururla ifade etmek isterim ki ülkemizin son 21 yılı cumhuriyet döneminin en parlak dönemidir. Eser ve hizmet siyasetiyle ülkemizi büyütürken, şehirlerimizin her birinin çehresini değiştirecek yatırımlara imza attık. Son 21 yılda Sivas'a da günümüz rakamlarıyla 197 milyar TL tutarında yatırım yaptık.

Eğitimde 3 bin 677 adet derslik inşa ettik. Şehrimize ikinci devlet üniversitesi olarak Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi'ni kazandırdık.