Erdoğan'ın mitinginde AKP'li il başkanı polisleri azarladı: Ajan mısınız, FETÖ'cü müsünüz?

Erdoğan'ın mitinginde AKP'li il başkanı polisleri azarladı: Ajan mısınız, FETÖ'cü müsünüz?
AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dünkü Rize mitingi öncesinde Rize İl Başkanı Hikmet Ayar, miting alanındaki güvenlik bariyeri noktasında polisleri azarladı. Ayar'ın polislerle yaşadığı tartışma anları kameraya yansıdıAKP...
AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dünkü Rize mitingi öncesinde Rize İl Başkanı Hikmet Ayar, miting alanındaki güvenlik bariyeri noktasında polisleri azarladı. Ayar'ın polislerle yaşadığı tartışma anları kameraya yansıdı

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün Rize'de yaptığı miting öncesinde; AKPli yöneticilerin polisin güvenlik amaçlı oluşturduğu giriş noktalarından değil, bariyerlerin bulunduğu alandan girmesine izin vermeyince Rize İl Başkanı Hikmet Ayar ile polisler arasında tartışma yaşandı.

Ayar’la polisler arasındaki tartışma, bir vatandaşın cep telefonu kamerasına yansıdı.

"Haddinizi bileceksiniz"

Yanında bulunan partililerle görevli polis memurlarının yanına giden AKP Rize İl Başkanı Hikmet Ayar, bariyerlerin bulunduğu alandan yurttaşların içeri alınmasını istedi. Polis, güvenlik gerekçesiyle bu alandan kimsenin alınmadığını ifade etmesi üzerine Hikmet Ayar, polislere “Haddini bileceksin be aslanlık yapmayın. Arkadaşım ben il başkanıyım. Ben bu mitingin sahibiyim, beni geçireceksin." dedi.

"Terbiyesizlik etmeyin"

İl başkanı Ayar’ın ısrarı üzerine polis memurları, “Bunların olmadığı yerden gitmeniz lazım atlamayın zıplamayın diye biz görevliyiz.” dedi. Memurun sözlerine karşılık olarak Ayar “Hayret bir şey ya siz ajan mısınız? FETÖ müsünüz? Nesiniz ya terbiyesizlik etmeyin.” diyerek olay yerinden ayrıldı.