Feyzioğlu baroyla ilgili taslağı yalanladı

Feyzioğlu baroyla ilgili taslağı yalanladı
Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, sosyal medyada paylaşılan “Avukatlık Kanun Taslağı”nın gerçeği yansıtmadığını bildirdi.TBB’den yapılan açıklamaya göre Feyzioğlu, stajyer avukatlara yönelik...

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, sosyal medyada paylaşılan “Avukatlık Kanun Taslağı”nın gerçeği yansıtmadığını bildirdi.
TBB’den yapılan açıklamaya göre Feyzioğlu, stajyer avukatlara yönelik sosyal medyadan gerçekleştirilen eğitim programındaki konuşmasında, sosyal medya üzerinden son günlerde “Avukatlık Kanunu Taslağı” adıyla bazı paylaşımların yapıldığını hatırlattı.
Söz konusu taslak üzerinden tartışmaların gündeme geldiğini, çeşitli bildirilerin yayınlandığını ifade eden Feyzioğlu, şöyle devam etti: “Açık seçik altını çizerek ifade edeyim öyle bir taslak gündemde yok. Arşivlerde onlarca yıldır hazırlanmış onlarca taslak bulabilirsiniz. Ama hepsi kadük olmuştur. Yani gündemden, değerden düşmüş, takibi bırakılmıştır. Anlamadığım bir sebeple ya da anladığım, tahmin ettiğim sebeplerle böyle bir söylenti dolaştırılmakta.”
Feyzioğlu, gençleri ve tüm avukatları ne pahasına olursa olsun koruma gayretinde ve kararlılığında olduklarını kaydetti.