Filenin Sultanları şampiyonaya galibiyetle başladı!

Filenin Sultanları şampiyonaya galibiyetle başladı!
CEV Avrupa Voleybol Şampiyonası'nda mücadele eden Filenin Sultanları, ilk maçında İsveç'i 3-0 mağlup etti ve organizasyona galibiyetle başlangıç yaptı.Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı; Belçika, Almanya, İtalya ve Estonya’nın...

CEV Avrupa Voleybol Şampiyonası'nda mücadele eden Filenin Sultanları, ilk maçında İsveç'i 3-0 mağlup etti ve organizasyona galibiyetle başlangıç yaptı.

Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı; Belçika, Almanya, İtalya ve Estonya’nın ev sahipliğinde düzenlenen CEV Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonası’ndaki ilk maçında İsveç’i 3-0 (25-22, 25-18, 25-13) mağlup etti. 

Almanya’nın Düsseldorf kentinde oynanan mücadeleyi TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ve TVF Sağlık ve Dopingle Mücadele Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ufuk Demirkılıç da izledi.

Avrupa Şampiyonası’na galibiyetle başlayan Milliler, gruptaki ikinci maçında 20 Ağustos 2023 Pazar günü saat 21.00’de Azerbaycan ile karşılaşacak. 

SALON: Castello

HAKEMLER: Blaz Markelj (Slovenya), Benore Visan (Romanya)

TÜRKİYE: Eda, Elif, Ebrar, Zehra, Vargas, Derya, Gizem (L) (Ayça, İlkin)

İSVEÇ: A.Haak, Andersson, I.Haak, A.Lazic, Wasserfaller, Julevik, Brink (L) (Arrestad, R.Lazic, Gustafsson, E.Anderson (L), Hellvig, Nilsson)

SETLER: 25-22, 25-18, 25-13

SÜRE: 1 saat 15 dakika (32',23',20')

(DHA)