Güvenlik Kaynakları: Hesapların terör örgütü bağlantısı tespit edildi

Güvenlik Kaynakları: Hesapların terör örgütü bağlantısı tespit edildi
Güvenlik Kaynakları'ndan yapılan açıklamaya göre Kayseri'de Suriye uyruklu çocuğa tecavüz iddiaları sonrası çıkan olaylara ilişkin açıklama geldi. Açıklamada sosyal medya hesaplarının terör örgütleriyle bağlantılı olduğu duyuruldu.

Güvenlik Kaynakları'ndan yapılan açıklamaya göre Kayseri'de Suriye uyruklu çocuğa tecavüz iddiaları sonrası çıkan olaylara ilişkin açıklama geldi.

Güvenlik Kaynakları, Kayseri'de Suriyelilere yönelik saldırıları provoke eden hesapların PKK, FETÖ, Almanya ve Amerika ile bağlantılı olduğunu açıkladı.

Güvenlik Kaynakları'ndan yapılan açıklama şu şekilde:

Kayseri’de Suriyeli bir kişinin Suriyeli bir çocuğa tecavüz etmesi ile çıkan olayları provoke eden sosyal medya hesaplarında terör örgütü bağlantısı tespit edilmiştir.

Yapılan çalışmalar sonucunda provokatif ve dezenformasyon paylaşımda bulunan hesapların bazılarının PKK/KCK, bazılarının FETÖ/PDY müzahiri, bunların yanı sıra Amerika ve Almanya bağlantılı şahısların da bulunduğu ortaya çıkmıştır.

Kayseri’den sonra Hatay, Gaziantep, Konya, Bursa ve İstanbul başta olmak üzere 22 ilde devam eden, Suriye’nin kuzeyinde Türk güçlerinin kontrolü altındaki bölgelerde halkın gerilmesine katkı sağlayan Türkiye düşmanı unsurlar bir bir tespit edilmiştir. Sosyal medya üzerinden huzuru bozmaya yönelik hareket eden bu unsurların terör örgütleri ile bağlantıları tespit edilmiştir.

Bu kapsamda değerlendirildiğine, sosyal medya üzerinden paylaşımda bulunan hesapların bağımsız olarak hareket etmedikleri, provakatif eylemlerin artmasını sağlayan bu hesapların bağlı oldukları örgütlerce maşa olarak kullanıldığı, terör örgütlerinin de Türkiye karşıtı hareketlerde başka dış odaklar tarafından yönetildiği değerlendirilmiştir.

Terör örgütleri ve hasım odaklarca, en küçük olayın sosyal medya aracılığı ile halkı provoke ederek iç huzuru kaçırmaya yönelik kullanıldığı tespit edilmiştir. İnsanlar arasında kin ve nefret duyguları oluşturarak, ülkede kargaşa ortamı yaratmak hedefi doğrultusunda terör örgütlerinin aparat olarak kullanıldığı müşahede edilmiştir.

Kaynak:Haber Merkezi