HÜDA PAR dans etkinliğine saldıranları savundu: Parkta ilahi etkinliği düzenlenecek

HÜDA PAR dans etkinliğine saldıranları savundu: Parkta ilahi etkinliği düzenlenecek
HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı, Diyarbakır'daki dans etkinliğine tekbir getirerek saldıranları savundu. HÜDA PAR saldırının yaşandığı parkta etkinlik düzenleyecek

Diyarbakır'da 7 yıldır faaliyet gösteren bir dans okulunun Kayapınar ilçesindeki Tema Parkı’ında yaptığı 'Caz Pikniği'ndeki dans etkinliğine saldıranlara HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Faruk Dinç sahip çıktı.

Sosyal medya hesabından 'Sapkınlığa Hayır' yazılı bir görsel paylaşan Faruk Dinç şu ifadeleri kullandı:

"Diyarbakır’da kamuya açık olan bir alanda sözde "dans etkinliği" adı altında, toplumun değer yargılarının hedef alınarak teşhircilik yapılması halkımızı rahatsız etmiş ve tepkisini çekmiştir.

Peygamberler ve Sahabeler Şehri Diyarbakır’da halka açık alanlarda, Kürt halkının örf ve adetlerine uygun olmayan, değerlerimizden uzaklaştıran, neslimizi ifsat eden bu asimilasyon projelerine karşı yetkililer gereken hukukî tedbirleri almalıdır.

Camiye yakın yerlerde, çocuklarımızın oyun oynadığı alanlarda gençliği hedef alarak ifsat çalışmaları yapanlar ve bunun arkasında duranlar her kim ise haklarında derhal yasal işlem başlatılmalıdır.

Gizli eller tarafından toplumumuz ifsat edilmek istenmektedir. Ancak bilinmelidir ki halkımız kendi medeniyet değerlerinden asla vazgeçmeyecektir."

sapkin-ftzc.jpg

HÜDA PAR aynı parkta etkinlik düzenleyecek

Öte yandan HÜDA-PAR, dans etkinliğinin düzenlendiği Tema Park'ta bu akşam 20.00'de kendileri etkinlik düzenleme kararı aldı. 'Park Etkinliği'ne Davet' başlığıyla afişi hazırlanan etkinlikte sinevizyon gösterisi yapacak, ilahi-ezgi' dinletilecek, katılımcılara ikramlarda bulunulacak, hediye çekilişi yapılacak ve çeşitli aktiviteler düzenlenecek. Etkinlik, yatsı namazı kılınmasıyla son bulacak.

Ne olmuştu?

Diyarbakır'da Swingamed isimli dans okulunun Tema Park'taki gösterisine katılanlar 9 Haziran'da saldırıya uğradı.

Gösterinin başlamasının hemen ardından parka giden yaklaşık 50 kişilik bir grup, tekbir getirerek etkinliğe saldırdı.