İYİ Parti lideri Dervişoğlu'ndan Özel'e 'yumuşama' çıkışı: 'Bunlar CHP'ye fayda sağlamaz'

İYİ Parti lideri Dervişoğlu'ndan Özel'e 'yumuşama' çıkışı: 'Bunlar CHP'ye fayda sağlamaz'
İYİ Parti lideri Müsavat Dervişoğlu, siyasetteki yumuşama adımlarından dolayı CHP'yi eleştirdi. Muhalefetin görevinin halkın çıkarını savunmak olduğunu belirten Dervişoğlu "Millet muhalefete yumuşama görevi vermez. Tüm bunlar CHP’ye fayda sağlamaz" dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu, AKP ve CHP arasında gelişen siyasetteki normalleşme adımlarını değerlendirdi.

TGRT Haber Ankara Temsilcisi Fatih Atik'e konuşan Dervişoğlu, normalleşme adımının iktidar tarafından atılması gerektiğini vurguladı.


CHP ve diğer muhalefet partilerine altılı masada imzaladıkları 'güçlendirilmiş parlamenter sisteme' dönüş programını hatırlatan Dervişoğlu, "Geçmişte attığımız imzanın arkasında durmak gibi bir sorumluluk hissediyoruz. Mevcut sistemin Erdoğan’a da külfet olduğu kanaatini taşıyorum. Muhalefetin talep ettiği parlamenter sistem var. İktidar bu yolda bir adım atarsa muhalefet buna karşı duramaz" açıklamasında bulundu.

Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş cinayeti hakkında da açıklamalarda bulunan Dervişoğlu, "MHP, Sinan Ateş’in kaybına tatbikat zayiatı gözüyle bakamaz. Orta yerde bir Ülkü Ocakları Başkanı’nın cenazesi duruyor. Dolayısıyla bu işin içinde kimin kirli eli ve parmağı varsa onların ifşası ve deşifresi Türk milliyetçilerinin görevidir." dedi.

Dervişoğlu, cinayetin hangi gerekçeyle işlendiğine dair iddianamede bir emare olmadığını savunarak, "Herkes her şeyi biliyor, bu iş gizli kalmaz." dedi ve MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye çağrıda bulundu. "Sayın Bahçeli’ye akıl verecek pozisyonda değilim ama ben onun bazı konulardaki meşrebini bilirim. Bu işte sorumlu saydığı birileri şayet var ise öyle bir hissiyatı bile var ise mutlak suretle sadece dirilerin değil ebediyete intikal etmişlerin de manevi sorumluluğu onun üzerindedir." şeklinde konuştu.