MEB önündeki eyleme polis müdahalesi: Çok sayıda öğretmen gözaltına alındı

Özel Sektör Öğretmenler Sendikası,ekonomik ve özlük haklarının da güvenceye alınması talebiyle Milli Eğitim Bakanlığı önünde oturma eylemi başlattı. Bakanlık önüne gelen polis öğretmenleri gözaltına aldı.

Özel sektörde çalışan öğretmenler, taban maaşın Öğretmen Meslek Kanunu (ÖMK) ile güvence altına alınması için bugün Milli Eğitim Bakanlığı önünde oturma eylemi gerçekleştirdi.


Bakanlık önüne gelen güvenlik güçleri, oturma eylemi yapan sendika üyelerini gözaltına aldı. Sendikadan edinilen bilgiye göre; 11 sendika üyesi ve Emek Partisi Ankara İl Başkanı Rüstem Kahraman gözaltına alındı.

ogretmenler-meb-onunde.jpg

Gözaltılara ilişkin Özel Sektör Öğretmenler Sendikası'nın sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, "Patronların sırtını sıvazlayan Yusuf Tekin, kendi öğretmenlerinin gözaltına alınışını tercih etti. Tüm dostlarımızı TBMM Çankaya kapısındaki Meclis Parkı'na desteğe çağırıyoruz" denildi.

Bakanlığın önüne 2. nöbet alanı kuruldu


Sendikadan yapılan açıklamada; gözaltıların ardından Bakanlığın önüne 2. nöbet alanının kurulduğu belirtilerek "Meclis önünde süren Eğitim Nöbeti'nin yanında onur mücadelemizi daha da büyüten bu yeni nöbet alanı kararlılığımızı gösteriyor" ifadelerine yer verildi.