MHP, Abdulkadir Selvi'ye cezaevi yolunu gösterdi: 'Tek çare Silivri'ye göndermek'

MHP, Abdulkadir Selvi'ye cezaevi yolunu gösterdi: 'Tek çare Silivri'ye göndermek'
MHP Sosyal Medya Sorumlusu Hüseyin Özkan, bir süredir yazılarında Osman Kavala'nın yeniden yargılanması gerektiğini dile getiren

İktidara yakınlığıyla bilinen Abdülkadir Selvi'nin Osman Kavala'nın yeniden yargılanması gerektiğini dile getirmesine MHP kanadından tepkiler yükselmeye devam ediyor. MHP Sosyal Medya Sorumlusu Hüseyin Özkan, Selvi'ye yazılarından dolayı Silivri Cezaevi'ni adres gösterdi.

Gezi Davası'nda ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına mahkum edilen ve 2 bin 388 gündür cezaevinde tutulan Osman Kavala'nın yeniden yargılanma talebinin reddedildi.

MHP'den ise bir süredir bu talebin gerçekleşmesi gerektiğini köşesinde dile getiren Hürriyet gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi'ye tepki geldi.

MHP Sosyal Medya Sorumlusu Hüseyin Özkan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Osman Kavala’nın yeniden yargılanma talebi reddolunduğuna göre, geriye tek bir çare kalıyor Selvi’yi Silivri’ye göndermek!" dedi.


Abdülkadir Selvi, bir süredir Hürriyet'te yayınlanan yazılarında Osman Kavala'nın cezaevinde tutulmasının AK Parti'ye bir katkısı olmadığını söylüyor ve 'yeniden yargılanma formulünden' bahsediyordu. MHP lideri Devlet Bahçeli dahil MHP'den pek çok kişi bu çağrısı nedeniyle Selvi'ye tepki göstermişti.